Цена

930ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Ги опремуваме врвните боксери и ММА борци ширум светот и сакаме да понудиме низа додатоци кои совршено ги надополнуваат нашите квалитетни боксерски ракавици „Made in Thailand“.

Неразделен придружник на секој ентузијаст за боречки вештини, боксерските завои Контакт се направени од еластичен памук за да се обезбеди квалитетна поддршка и заштита. Удобниот ергономски ремен за палецот го прави нанесувањето исклучително лесно, а јамката за прицврстување користи тока за да обезбеди идеално и удобно вклопување.

Ниво: Почетен и средно

Експертски совет: Завоите за раце не само што ќе ги заштитат вашите раце, туку и ќе ги намалат ефектите од потта во ракавиците, продолжувајќи им го животот!

Се продаваат во парови.

Технички карактеристики:

 •   Еластичен памук: удобност и издржливост.
 •   Затворање со велкро: брзо и персонализирано прицврстување.
 •   Достапен во неколку бои.
 •   Заедничка поддршка.
 •   Брзо сушење.
 •   Долговечноста.
 •   Димензии: 180 инчи (4м).
 •   Идеален за сите видови бокс и боречки вештини.
 •   Може да се користат 2 до 3 пати неделно.
 •   Се мие на ниски температури / 30°c.
 •   Следете со слични бои
 •   Се суши во машина за сушење на ниска температура.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024