Цена

4.990ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

 

Потрагата заврши - пристигна нова форма на протеин од сурутка!
Од шареното семејство Me:First доаѓа уште еден од најдобрите протеини од сурутка - 100% Pure Hydrowhey. Овој протеин од сурутка е навистина уникатен бидејќи во 30 g, што е неговата препорачана доза, содржи 0% јаглени хидрати, шеќер и масти. Станува збор за протеин со висока биолошка вредност составен од висококвалитетна смеса од Врховни протеини.

Протеинска матрица која означува нова ера на спортски додатоци во исхраната!
Јас: Прво 100% чист Hydrowhey не содржи додаден шеќер. Има фина текстура и доаѓа во два богати вкусови на чоколадо и ванила и во варијанта без вкус. Вкусовите на чоколадо и ванила се засладени со сукралоза, додека верзијата без вкус не содржи додадени засладувачи.

Протеините од сурутка од 100% Pure Hydrowhey придонесуваат за зголемување и одржување на мускулната маса и одржување на нормални коски. Не е важно дали го користите пред или после тренинг, тој ќе обезбеди побрзо и подобро закрепнување и ќе ви помогне да изградите нови мускули.

Карактеристики на производот:

  • Придонесува за зголемување и одржување на мускулната маса и одржување на нормални коски
  • Целосен профил на есенцијални амино киселини
  • Врвна мешавина на протеин од сурутка (изолат на протеин од сурутка и хидролизат)
  • 4 g глутамин и 5 g BCAA по порција
  • Ниска содржина на масти
  • Без додаден шеќер
  • Без вештачки вкусови, бои, конзерванси
  • Без глутен и ГМО

Користење:
Истурете 200 ml вода или млеко во шејкер, додадете 1 топка (30 g) прашок, добро протресете и консумирајте после тренинг.

Додатокот во исхраната не е замена или замена за урамнотежена исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца.

Состав:

Просечни хранливи вредности 

30 g (% PU*)

100 g

Енергетски вредности

454 kJ / 107 kcal
(5 %)

1 514 kJ / 357 kcal

Масти 

0,3 g (0 %)

0,8 g

- од кои заситени масни киселини 

0,2 g (0 %)

0,5 g

Јаглехидрати 

0 g (0 %)

1,1 g

-  од кои шеќери

0 g (0 %)

0 g

Влакна 

0,5 g

1,8 g

Протеини 

26 g (50 %)

85 g

Сол 

0,12 g (2 %)

0,41 g

Специјална Смеса 

30 g

100 g

Врвна мешавина на протеини од сурутка 

29 g

95 g

* Препорачана доза за просечен возрасен (8.400 kJ / 2.000 kcal)

Профил на аминокиселини по порција (30 g)

L-Alanin

 1 379 mg

L-Arginin

 508 mg

L-Asparaginska kiselina

 2 985 mg

L-Cistein

631 mg

L-Glutamin

 4 364 mg

Glicin

 445 mg

L-Histidin**

 390 mg

L-Izoleucin (BCAA)**

 1 312 mg

L-Leucin (BCAA)**

 2 533 mg

L-Lizin**

 2 364 mg

L-Metionin**

574 mg

L-Fenilalanin**

 795 mg

L-Prolin

 1 524 mg

L-Serin

 1 368 mg

L-Treonin**

 1 884 mg

L-Triptofan**

 505 mg

L-Tirozin

 738 mg

L-Valin (BCAA)**

 1 291 mg

Ukupni BCAA

5 136 mg

** Есенцијални амино киселини (ЕАА)

Забелешка: Овој состав и состојки се однесуваат на вкусот на чоколадо гурмански. Имајте предвид дека со избирање различна опција/вкус, нутритивните вредности може да се разликуваат.

Состав: Врвен мешавина од протеин од сурутка {изолат од протеин од сурутка [од млеко; емулгатор (соја лецитин)], хидролизат на протеин од сурутка (од млеко)}, какао во прав со намалена маснотија, арома, згуснувач (целулозна гума), засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: Може да содржи траги од јајца, целер, сулфити, риба, ракови и јаткасти плодови.

Пакување:
2,27 кг

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024