Цена

1.665ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Me F1rst Storm 454g

Сторм – пре воркаут 454г со вкус на лимон-лимета

Додаток во исхрана

 

Содржи кофеин. Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки. Вкус лимон-лимета

*Витамин Ц придонесува кон нормално енергетско ослободувачки метаболизам

Состав: Л-цитрулин ДЛ Малат, Л-аргинин, Л-карнитине Л-тартарат, малтодекстрин, Л-аргинин АКГ (алфа-кетагулат), Л-тирозин, креатин***монохидрат, бета аланин, таурин, Л-лизин, иБцаа (Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин,) емулгатор (соја лецитин), агенси против згрутчување (силикон диоксид), вкус, регулатори на киселост (лимонска киселина), калиум (калиум фосфат), калциум (калциум фосфат), дехидриран кофеин, магнезиум (манезиум оксид), засладувач (ацесулфам К, сукралоза), Н-ацетил Л цистеин****, боја (бакарен комплекс од хлорофилис), витамин Ц (Л-аскорбинска киселина), зелен чај (Камелиа синенсис, лист)екстракт (стандизирани до 40% полифеноли, 20% катехини, 12% кофеин и 8%ЕГЦГ), ниацин (никотинамид), пантотенска киселина (калциум Д-пантотенат), витамин Б2 (рибофлавин), витамин Б6 (пиридоксин-хидрохлорид), Витамин Б1(тиамин-хидрохлорид), витамин Б12 (цијанокобаламин)

 

***Креатин не треба да конзумираат бремени жени, доилки и деца под 16 години. Конзумирањето може да води до зголемување на мускулна маса собирајки вода во мускули.

****Не се препорачува за деца под 3 години

 

Информации за алергени: Произведен во објект кој ги обработува производите што содржат млеко, соја, овес, пченица, јајца, целер, сулфити, риби, ракови и ореви.

Начин на употреба: Додадете 1 дозерка дневно (20г) прав во 250 мл вода во шејкер, добро протресете и користете еднаш дневно 30 – 60 минути пред, за време на или непосредно по завршување на тренинг

Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место, далеку од директна сончева светлина, на температура по 25 степени.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Производот треба да се чува надвор од дофат на деца

Најдобро пред крај/ Сериски и ЛОТ број: видете на оригиналното пакување

 

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024