Цена

2.360ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Декларација

Me F1rst Premium Hydrowhey 908g

Додаток во исхрана .

Пред, за време или по завршување на тренинг / Фирст стандард за квалитет / Премиум квалитет / Направено во ЕУ / Без бои, презервативи и аспартам / Без Глутен / Без ГМО / Чисти фракции од хидролизиран протеин од сурутка / Формула со највисок удел на протеин / Погодно за вегетаријанци / 95 гр супериорна матрица од протеин од сурутка / 0 грама шеќери / 0 гр јаглехидрати Супериорна матрица од протеин од сурутка. Специфично дизајнирана и иновативна протеинска формула. Супериорната матрица од протеин од сурутка е дизајнирана од спортисти и одобрена од нутриционисти за сите атлетски активни личности кои се во потрага по најдобриот вкус и подршка на нивниот протеински внес  кој придонесува до растот и одржувањето на мускулната маса. Премиум хидролизираниот протеин од сурутка е најдобриот чист протеин од млечни производи и претставува бленд од хидролизиран протеин од сурутка и изолат од протеин од сурутка – најчистите форми на протеин од сурутка во ЕУ. Целосно е без ГМО и не содржи забранети состојки кои прават проблем на допинг тестови. Слободен од траги од антибиотици бидејки е направено од млеко од крави кои се растени и хранети со треба на Ирските пасишта.

 Премиум протеинот од сурутка доаѓа во повеќе одлични вкусови што ќе го задоволат непцето на било кој спортист со својата кремаста и мазна текстура. Хидролизиран протеин од сурутка ќе стане неизбежен дел од вашата дневна спортска исхрана.Протеинот придонесува за раст на мускулната маса како и нејзино одржување

Има одличен амино киселински профил од каде што добивате од едно сервирање 5 гр БЦАА и  4 гр Глутамин. Не содржи бои, забранети состојки, презервативи и додадени шеќери.

Амино киселински профил

Л-Аланин

1412 мг

Л-Лизин**

2422 мг

Л-Аргинин

521 мг

Л-Метионин**

588 мг

Л-Аспартамска киселина

3058 мг

Л-Фениланин**

815 мг

Л-Цистеин

646 мг

Л-Пролин

1561 мг

Л-Глутамин

4471 мг

Л-Серин

1401 мг

Глицин

457 мг

Л-Треонин**

1930 мг

Л-Хистидин**

400 мг

Л-Триптофан**

516 мг

Л-Изолеуцин (БЦАА)**

1345 мг

Л-Тирозин

756 мг

Л-Леуцин (БЦАА)**

2596 мг

Л-Валин (БЦАА)**

1323 мг

Вкупно БЦАА амино киселини  -> 5264 мг

 

Нутритивни вредности / Големина на сервирање 30 гр / Сервирања во пакување 75

 

30 gr

100 gr

Енергија

457 kJ / 107 kcal (5%)

1513 kJ / 356 kcal

Масти

0.2 гр (0%)

0.5 гр

-од кои заситени

0.1 гр (1%)

0.3 гр

Јаглехидрати

0 гр (0%)

0.8 гр

-од кои шеќери

0 гр (0%)

0 гр

Влакна

0.2 гр

0.6 гр

Протеин

26 гр (52%)

87 гр

Сол

0.13 гр (2%)

0.42 гр

Специјален бленд

30 гр

100 гр

Супериорна матрица од хидролизиран протеин од сурутка

30 гр

99 гр

*рефентна вредност за просечна возрасна личност (8400 kJ / 2000 kcal) **Есенцијални аминокиселини Состојки: Супериорна мешавина од хрилизиран протеин од сурутка [изолат од протеин од сурутка (од млеко

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024