Цена

43.500ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Professional Power Rack, тренинг кафез

Power rack е еден од најважните и најефективни парчиња опрема воедно и најголемиот и најскапиот дел. Токму поради тоа многу луѓе ја одминуваат можноста да ја опремат куќната теретана со ваков тип на опрема, но без кафезот нема да моѓете да кревате големи тежини, особено не без ризик од повреда.

Овој цврст професионален носач ви овозможува интензивен и комплетен тренинг со максимална безбедност. Безбедно може да изведувате вежби како што е bench press, military press, клекнувања па дури и мртво кревање. Освен тоа можно е и изведување на вежби со сопствена тежина како што се pull ups и chin dips.

Карактеристики:

  • Heavy duty цврста рамка.
  • Максимална безбедност.
  • За јакнење на речиси сите мускулни групи без разлика дали се на горен или долен дел од телото.
  • Нуди изведување на вежби со сопствена тежина.
  • Дебелина/големина на цевката(mm): 50x70x2
  • Нето тежина на справата: 93 kg
  • Димензии на составена справа (mm): 1260x1407x2145
  • Максмилана дозволена тежина на тегови и шипки: 200 kg
  • Гаранција: 12 месеци

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024