Цена

360ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Совршен додаток на вашите фит рецепти!

Ви претставуваме нови чоколадни капки со ниска содржина на шеќер кои ќе ги израдуваат сите љубители на благото. Со само 0,7 g шеќер на 100 g, ова уживање ќе биде вашиот совршен извор на протеини кога сте во движење. Вкусна и кремаста чоколадна капка ќе биде совршен додаток на секој рецепт, а стопена, исто така, може да се користи како намаз за здрави палачинки.

 

Без додадени шеќери - содржи само природни шеќери

0,7% шеќер

Содржи минимум 50% делови од какао

Произведено во ЕУ

Состав:

Просечни хранливи вредности на: 100г
Енергетска вредност 2 032 kJ / 485 kcal
Масти 34 g
-од кои заситени масни киселини 22 g
Јаглехидрати 50 g
-од кои шеќери 0,7 g
-од кои полиоли 38 g
Протеини 6,8 g
Сол   0,07 g  

 

 

Состојки: Паста од какао, засладувач (малтитол), путер од какао, какао во прав со намалена масленост (12% маснотии), емулгатори (сончогледов лецитин, полиглицерол полирицинолеат), арома.

 

Информации за алергени: Може да содржи траги од глутен, млеко, соја и ореви.

 

Предупредување: Прекумерната потрошувачка може да има лаксативно дејство.

 

Услови за складирање: Да се чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С.

 

Произведено во ЕУ за: Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Загреб, Хрватска

 

Земја на потекло: ЕУ.

 

Пакување:

220 гр

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024