Цена

360ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Суперхрана која ќе ве освои  веднаш!

Какаото во прав, благодарение на хранливата вредност, се смета за една од најхранливите намирници. Какаото ја формира суровата основа за индустриско производство на чоколадо и чоколадни производи. Сепак, тоа е речиси неверојатна суперхрана само по себе. Тоа е богато со антиоксиданси и фитонутриенти и во голема мера придонесува за здрава исхрана.

 

Какао во прав е одличен како самостоен пијалок во зимските денови, но може да се стави во шејк, смути, овесна каша или здрави десерти.

 

21% протеини

13% маснотии

Произведено во ЕУ

Состав:

Просечни хранливи вредности на: 100г
Енергетска вредност 983 kJ / 253 kcal
Масти 13 g
-од кои заситени масни киселини 7,7 g
Јаглехидрати 13 g
-од кои шеќери 1,6 g
Протеини 21 g
Сол 0,08 g

 

Состојки: какао во прав со намалена масленост

 

Информации за алергени: Може да содржи траги од глутен, млеко, соја, кикирики и ореви.

 

Услови за складирање: Да се чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С.

 

Произведено во ЕУ за: Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Загреб, Хрватска

 

Земја на потекло: ЕУ.

 

Пакување:

250 гр

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024