Цена

470ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Три состојки за највкусна комбинација!

Протеинскиот крем е божествено намаз од лешници и какао со парчиња бадеми. Овој протеински намаз од три омилени состојки е навистина неодолив. Се карактеризира со исклучително богат примамлив вкус и фина кремаста текстура. Изработена е од висококвалитетни состојки со протеин од сурутка Arla Protein Lacprodan® според највисоките стандарди за квалитет. Оригиналниот аминокиселински состав на концентратот и имунолошката компонента на сурутка се зачувани во производството.

 

Хранлива комбинација со одличен вкус!

Со одличен вкус, се вклопува во здрав начин на живот. Лешниците содржат корисни моно незаситени масти и имаат висока содржина на влакна. Можете да го користите на леб за хранлив појадок, како додаток на најдобрите десерти, или едноставно на лажица како закуска. Овој протеин од лешник и какао со додавање бадеми содржи 21 гр протеин од сурутка на 100 гр. Неодоливата комбинација на вкусови на лешници и бадеми ќе стане омилена комбинација за сите хранливи оброци!

 

Карактеристики:

 

  • Здрава варијанта на вашиот омилен намаз
  • Содржи лешници и парчиња бадеми
  • Без додаден шеќер
  • Одличен извор на протеини
  • Содржи 10% лешници и 21% протеини
  • Може да се користи како прв оброк наутро или здрава и вкусна закуска
  • Вегетаријански производ
  • Произведено во ЕУ

Состав:

 

Просечни хранливи вредности на: 100г
Енергетска вредност 2 342 kJ / 564 kcal
Масти 40 g
од кои заситени 5,3 g
Јаглехидрати 38 g
- од кои шеќери 2,9 g
- од кои полиоли 20 g
Протеини 21 g
Сол 0,1 g

 

 

 

Состојки: Сончогледово масло, протеин од сурутка Arla Protein Lacprodan® (млеко), засладувач (малтитол), млеко во прав, паста од лешник 10%, кокосов путер, шеа путер, какао во прав со намалена масленост (12% маснотии), парчиња бадем, соја лецитин , вкус на ванила.

 

Информации за алергени: Може да содржи траги од глутен и други ореви.

 

Предупредување: Прекумерната потрошувачка може да има лаксативно дејство.

 

Услови за складирање: Да се чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С.

 

Произведено во ЕУ за: Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Загреб, Хрватска

 

Земја на потекло: ЕУ.

 

Пакување:

250 гр

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024