Цена

470ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Омилените американски колачиња во нова варијанта!

Протеинскиот крем е божествено намаз од лешници и раздробени американски колачиња. Овој протеински намаз од три омилени состојки е навистина неодолив. Се карактеризира со исклучително богат примамлив вкус и фина кремаста текстура. Изработена е од висококвалитетни состојки со протеин од сурутка Arla Protein Lacprodan® според највисоките стандарди за квалитет. Оригиналниот аминокиселински состав на концентратот и имунолошката компонента на сурутка се зачувани во производството.Омилените американски колачиња во нова варијанта!

 

Хранлива комбинација со одличен вкус!

Со одличен вкус, се вклопува во здрав начин на живот. Лешниците содржат корисни моно незаситени масти и имаат висока содржина на влакна. Можете да го користите на леб за хранлив појадок, како додаток на најдобрите десерти, или едноставно на лажица како закуска. Овој протеин од лешник и какао со додавање бадеми содржи 21 гр протеин од сурутка на 100 гр. Неодоливата комбинација на вкусови на лешници и бадеми ќе стане омилена комбинација за сите хранливи оброци!

 

Карактеристики:

 

  • Здрава варијанта на вашиот омилен намаз
  • Содржи лешници и парчиња колачиња
  • Без додаден шеќер
  • Одличен извор на протеини
  • Содржи 10% лешници и 21% протеини
  • Може да се користи како прв оброк наутро или здрава и вкусна закуска
  • Вегетаријански производ
  • Произведено во ЕУ

Состав:

Просечни хранливи вредности на: 100г
Енергетска вредност 2 294 kJ / 552 kcal
Масти 39 g
од кои заситени 4,4 g
Јаглехидрати 38 g
- од кои шеќери 5,9 g
- од кои полиоли 23 g
Протеини 21 g
Сол 0,08 g

 

 

 

Состојки: Сончогледово масло, протеин од сурутка Arla Protein Lacprodan® (млеко), засладувач (малтитол), млеко во прав, паста од лешник 10%, кокосов путер, шеа путер, какао во прав со намалена масленост (12% маснотии), парчиња раздобени колачиња {пченично брашно (глутен), парчиња темно чоколадо [шеќер, какао маса, декстроза, какао путер,, соја лецитин , вкус на ванила.

 

Информации за алергени: Може да содржи траги од глутен и други ореви.

 

Предупредување: Прекумерната потрошувачка може да има лаксативно дејство.

 

Услови за складирање: Да се чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С.

 

Произведено во ЕУ за: Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Загреб, Хрватска

 

Земја на потекло: ЕУ.

 

Пакување:

250 гр

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024