Цена

340ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Protein Chocolate hazelnut flavour cream, 200 g

Protein Cocoa Cream е паметна и здрава алтернатива на класичните чоколадни намази со помалку калории, полн со вкус и квалитетни нутриенти.

Protein Cocoa Cream е чоколаден намаз богат со протеини, без додадени шеќери, направен од белгиска чоколада и лешници! Сите кои сакаат да уживаат во чоколадни намази и десерти, без грижа на совест можат да уживаат во Protein Cocoa Cream. Високиот внес на протеини е клучен за луѓе кои се активни но и намалениот број на шеќери во исхраната исто така. Поради тоа Protein Cocoa Cream  е идеален за нив.

Карактеристики:

  • Здрава алтернатива на чоколаден намаз
  • Со белгиска чоколада и лешници
  • Без масло од палма
  • Без додадени шеќери
  • Одличен извор на протеини
  • Едноставен за користење

Употреба:

Конзумирајте во било кој дел од денот, како ужинка, доручек или пак десерт.

Додатоците во исхрана не се замена за балансирана исхрана и активен начин на живот.

Состав:

Нутритивна вредност

 100 g

20 g

Енергетска вредност

2057 kJ/ 496 kcal

411,4 kJ/ 99,2 kcal

Масти

35,2 g

7,04 g

од кои заситени

7,7 g

1,54 g

Јаглехидрати

44,9 g

8,98 g

- од кои шеќери

6,6 g

1,32 g

- од кои полиоли

35,7 g

7,1 g

Влакна

2,5 g

0,5 g

Протеини

13,2 g

2,64 g

Сол

0,18 g

0,036 g

Состојки: сончогледово масло, концентрат од протеин од сурутка (од МЛЕКО) (12%), лешници (10%), сладок протеин од сурутка во прав (од МЛЕКО), обезмастено какао во прав (6.5%), какао смеса, кокосово масло, емулгатор: лецитин од сончоглед, природна арома, ванила засладувач: малитол*

*Прекумерна конзумација може да има лаксативен ефект

Информации за алергени: Содржи млеко и јаткасти плодови. Може да содржи траги од бадеми.

Пакување:

200 g

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024