Цена

340ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Жестоко добар сос!

Hot Chili е класичен зачинет зачинет сос, кој се прави без дополнителни калории, маснотии и шеќер. Со Proseries Hot chili сос, секое јадење ја добива својата зачинета нота. Hot Chili сос може да се користи како зачин за секое јадење, било да е тоа салата или месо. Без разлика дали внимавате на внесувањето калории, внимавате на вашата диета или едноставно сакате да живеете поздраво, овој сос без калории е вистинскиот избор за вас.

Вклучете го вкусот!

Hot Chili се добива со мешавина од домат, босилек, екстракт од оригано и чили во прав. Овие состојки го прават Hot Chili совршена лута комбинација што остава интензивен вкус после конзумирање.

Kарактеристики:

Вкусен Hot Chili сос во кој ќе уживате без грижа на совест

Ниски енергетски вредности

Ниско ниво на шеќер

0,1 g шеќер по порција

Нема маснотии

Погоден за вегетаријанци

Нема додадени шеќери и масти

Нема вештачки бои

Употреба:

Додадете 1 порција (5 ml) во оброците за да го подобрите вкусот.

Поделбата на фазите е природна појава. Добро протресете го пред употреба

 

Состојки:

Просечни хранливи вредности на

100мл

Енергетска вредност

57КЈ/14 кцал

Масти

0,1гр

-од кои незаситени масни киселини

0гр

Јаглехидрати

0гр

-од кои шеќери

0,9гр

Влакна

1,1гр

Белковини

0,4гр

Сол

1,2гр

 

Состојки: Вода, доматно пире од 8%, 4,5% алкохолен оцет, згуснувачи ( цитрусни влакна), сол, чили, конзерванс (калиум сорбат), регулатор на киселост (лимонска киселина), екстракт од босилек, екстракт од оригано, засладувач (сукралоза). Произведено во установа во која се обработуваат млеко, глутен, соја, јајца, семе од сусам, ореви и целер.

Услови на чување: Да се ​​чува на ладно, суво место, заштитено од директна сончева светлина на температури до 25 ° C. По отворањето, чувајте го на ладно место и консумирајте го во рок од 4 недели.

 

Производител: Произведено во ЕУ за Polleo Adria d.o.o, Samoborska Cesta 134, 1090, Загреб, Хрватска

Земја на потекло: ЕУ

 

Одговорен за МК: Ахема ДОО, Загребска 28б, 1000 Скопје

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024