Цена

360ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Zero Sauce, Caesar, 425 ml

Зачинете ги вашите оброци со највкусниот намаз!

Од сега можете да уживате во својата омилена храна без грижа на совест! Многу лесен намас со освежувачки вкус. Без разлика дали внимавате на внесот на калории, сте во подготовки за натпревар или едноставно водите здрав и активен начин на живот, Цезар намазот без калории е идеален избор за вас.

Зачинете салати, пилешко и се останато со што сакате да јадете Цезар намаз бидејќи бројот на калории, јаглехидрати, масти шеќери и холестерол е занемарливо ниска.

Карактеристики:

  • со екстракт од лук и сушен босилек
  • за уживање без грижа на совест
  • совршен за исхрана со редуциран внес на калории
  • ниско ниво на јаглехидрати, калории и соли
  • без глутен
  • без шеќери и масти
  • намалена енергетска вредност

Употреба:

Додадете 1 сервирање (5 мл) во оброците за да подобритее вкус. Одвојувањето е природна појава затоа добро протресете пред употреба.

 

5 мл

100 мл

Енергетска вредност

3 kJ / 1 kcal

58 kJ / 14 kcal

Масти

0 г

<0.5 г

-од кои заситени

0 г

0 г

Јаглехидрати

<0.5 г

1.6 г

-од кои шеќери

0 г

<0.5 г

Влакна

<0.5 г

1.8 г

Протеини

0 г

<0.5 г

Сол

<0.5 г

2.47 г

Состојки: Вода, Алкохолен оцет 10%, засладувач (сукралоза), згуснувач (цитрусни влакна, ксантан гума), арома, конзерванс (калиум-сорбат), сув босилек, бои (титаниум диоксид), сол.

Информации за алергени: Може да содржи остатоци од млеко, соја, глутен, школки, јајца.

Начин на чување:  Да се чува на суво и ладно место на температура под 25 степени целзиусови. Да не се изнесува на директна светлина и топлина. По првото отварање чувајте во фрижидер и потрошете го во рок од 4 недели.

Нето количина: 425 мл

Производител: Произведено во ЕУ за Polleo Adria d.o.o, Samoborska Cesta 134, 1090, Загреб, Хрватска

Земја на потекло: ЕУ

Одговорен за МК: Ахема ДОО, Загребска 28б, 1000 Скопје

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024