Цена

340ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Zero Sauce, Ketchup, 425 ml

Кечап кој одговара на секое јадење! Зачинете ја вашата салата, пилешко и сè друго што сакате да јадете со овој сос од кечап затоа што содржи незначителна количина јаглехидрати, калории, масти, шеќер и холестерол. Едноставно уживајте во омилената храна без каење!

Особено се препорачува за спортисти и за сите оние кои сакаат да уживаат во богатиот вкус на кечап без дополнителни калории. Исто така е совршен за луѓе со дијабетес и оние кои се обидуваат да се хранат здраво или се на диета.

 

Карактеристики:

  • домат и мелен пипер
  • совршен за диета
  • нискокалоричен, јаглехидрати и сол
  • без глутен
  • без масти
  • низок удел на шеќер
  • намалени енергетски вредности

Користење на:

Додадете 1 порција (5 ml) во оброкот за да го подобрите вкусот. Раздвојувањето на фазите е природен феномен. Протресете добро пред употреба.

Состав:

 

Просечни хранливи вредности на:

5 ml

100 g

Енергетска вредност

5 kJ / 1 kcal

91 kJ / 22 kcal

Масти

0 g

0,2 g

- од кои заситени масни киселини

0 g

0 g

Јаглехидрати

0,2 g

4,1 g

- од кои шеќери

0,1 g

1,4 g

Влакна

0,1 g

1,7 g

Белковини

0 g

0,7 g

Сол

0,11 g

2,1 g

2,1 g

 

Состојки: Вода, доматна паста, алкохолен оцет 10%, сол, згуснувачи (џвакање ксантан, влакна од цитрус), мелена слатка пиперка, засладувачи (сукралоза, еритритол), регулатор на киселост (лимонска киселина), ароматизирање, конзерванс (калиум сорбат).

 

Информации за алергени: Произведени во објект што преработува производи што содржат млеко, глутен, соја, школки, јајца, семе од сусам, ореви и сулфити.

 

Пакување:

425 мл

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024