Цена

600ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

МСМ – метилсулфонилметан е биолошки активна сулфурна супстанца природно присутна во многу ткива како што се кожата, косата и ноктите. Затоа често се нарекува минерал со природна убавина.

МСМ е бел прав со малку горчлив вкус. Може да се користи како додаток во исхраната во количина од 1-2 лажички дневно ( 5 – 10 гр), растворен во вода, овошен сок или друг пијалок по избор, но може да се користи и како состојка во пилинг, маски или шампони.

Основни карактеристики

Органско сулфурно соединение

Бел кристален прав со малку горчлив вкус

Користење:

Измешајте 1 лажичка ( 4гр ) прашок со вода или вашиот омилен пијалок и консумирајте еднаш дневно.

Забелешка: Додатокот во исхраната не е замена за урамнотежена исхрана. Да се чува подалеку од дофат на мали деца.

Предупредување: Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози.

Услови на чување: Да се чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25°C.

Пакување 150гр

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024