Цена

1.560ден

-29% Акција
1.107ден Заштедуваш
453ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена
Секој што се занимава со спорт, професионалци, како и рекреативни спортисти, е свесен за важноста на здравите зглобови и нивната мобилност. Без оглед на возраста, активниот начин на живот честопати има болки во зглобовите како несакан ефект, кој може да се појави поради низа различни причини - напорно вежбање и преоптоварување, незгодно движење или дегенерација на зглобовите што може да се појави со возраста ...
 
Најдобар заеднички здравствен производ што се нуди!
Leovital Elasti 4 Joint е производ наменет за поддршка на здравјето на зглобовите, 'рскавицата и коските и нормалниот метаболизам на производството на енергија. Содржи мешавина од витамини Ц, минерали од калциум и манган и соединенија на глукозамин, хондроитин и МСМ. Според неговиот состав, Leovital Elasti 4 Joint во моментов е еден од најсложените производи за одржување на здравјето на зглобовите што ги нудиме.
 
Една капсула за целиот организам!
 
Основни карактеристики на производот:
 
Не содржи млеко или млечни производи
Не содржи пченица или производи од пченица
Без глутен
Не содржи ГМО состојки
Произведено во ЕУ
Погоден за вегетаријанци
Користење на:
Земете 1 капсула дневно со оброк.
 
Додаток во исхраната не е замена или замена за балансирана исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца. Предупредување: Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози. Додатокот во исхраната е наменет само за возрасни. Бремените жени и доилки треба да се консултираат со лекар пред да го земат.
 
Состав:

Состојки во препорачана дневна доза

1 капсула(% PU*)

Глукозамин хидрохлорид

500 мх

Кондроитин сулфат

300 мг

Метилсулфонилметан (МЦМ)

100 мг

Витамин Ц

50 мг (63 %)

Калциум

20 мг (3 %)

Манган

4 мг (200 %)

 
 
 
* Препорачана дневна доза за просечен возрасен (8.400 kJ / 2.000 kcal)
 
Состојки: Глукозамин хидрохлорид (од ракчиња, крилја, ракчиња или ракови од рак), хондроитин сулфат, метилсулфонилметан (МСМ), школка од капсула (целулоза), витамин Ц (Л-аскорбинска киселина), калциум (калциум Л-аскорбат), анти-колачи агенс (микрокристална целулоза), хелатски манган (манган хлорид), боја (титаниум диоксид).
 
Пакување:
120 капсули
 
 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024