Цена

2.380ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Elasti 4 Joint, 300 g

Првиот избор за здравје на зглобовите

За време на интензивно вежбање, нашите зглобови го носат целиот товар на телото! Токму поради ова - поради притисокот што телото го создава врз зглобовите, може да се појави чувство на непријатност и болка во зглобовите. 

Најдобри состојки за поддршка на зглобовите!

Формулата Me: First Elasti 4 Joint е развиена и тестирана од фармацевти и професионални спортисти за да стане најдобра поддршка за здравјето на вашите зглобови. Формулата содржи состојки како што се МСМ, колаген, глукозамин и хондроитин. Elasti 4 Joint содржи и витамини Ц, К2 и Д3 и манган.

Витаминот Ц придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на коските

Манганот придонесува за нормално формирање на сврзното ткиво

 

Најефективната формула на пазарот!

Јас: First Elasti 4 Joint е меѓу најефикасните формули што ги нудиме. Не е важно дали сте активна индивидуа или професионален спортист, вашите зглобови ќе ви се заблагодарат! Elasti 4 Joint доаѓа во форма на прав што во голема мера ја олеснува неговата примена.

 

Користење на:

Истурете 200 ml вода во шејкер, додадете 1 лажичка (11 g) прашок, добро протресете и консумирајте еднаш на ден.

 

Додаток во исхраната не е замена или замена за балансирана исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца. Предупредување: Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози.

 

Сосотојки во препорачана дневма доза

11 г (% PU*)

100 г

Енергетска вредност

129 kJ / 30 kcal (2 %)

1 172 kJ / 276 kcal

Масти

0 g (0 %)

0 г

- од кои заситени масни киселини

0 g (0 %)

0 г

Јагленохидрати

2,5 g (1 %)

22 г

- од кои шеќери **

1,4 g (2 %)

13 г

Белковини

5,0 g (10 %)

45 г

Сол

0,32 g (5 %)

2,9 г

Витамин Ц

65 mg (81 %)

587 мг

Витамин К2-7

38 µg (50 %)

341 мг

Витамин Д3

5,0 µg (100 %)

45 мг

Манган

4,0 mg (200 %)

36 мг

Колаген

5,4 г

49 г

Глукозамин хидролохрид 

1,5 г

13,6 г

Кондротиум сулфат

1,2 г

10,9 г

МСМ

2,0 г

18,2 г

Куркума

20 мг

182 мг

Бромелаин

20 мх

182 мг

 

 

 Препорачан внес за просечен возрасен (8.400 kJ / 2.000 kcal)

** Содржи природно присутни шеќери

 

Состојки: Хидролизиран колаген од говеда тип I, МСМ (метилсулфонилметан), глукозамин хидрохлорид, хондроитин сулфат, ароматизација, регулатор на киселост (лимонска киселина), антикоагулант (силициум диоксид), витамин Ц (натриум Л-аскорбат), боја каротен), манган (манган) глуконат), засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), мелена куркума (Curcuma longa, корен), бромелаин [извлечен од ананас (Ananas comosus)], витамин К2 (менакинон-7), витамин Д3 (холекалциферол; од ланолин).

 

Информации за алергени: Произведени во објект што преработува производи што содржат млеко, соја, овес, пченица, јајца, целер, сулфити, риби, ракови и ореви.

 

Пакување:

300 гр

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024