Цена

1.615ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Најмодерната антикатаболичка формула на пазарот!

Во денешно време, кога фитнес суплементите се на завидно ниво на развој, пазарот постојано се збогатува со нови производи. И покрај ова, нутриционистите и фармацевтите Me:First развија нова, висококвалитетна формула со најдобар сооднос на амино киселини - BCAA 2:1:1. Леуцин, изолеуцин и валин се дел од семејството на амино киселини со разгранет ланец (BCAA). BCAA аминокиселините се меѓу деветте есенцијални аминокиселини што му се потребни на луѓето, што значи дека нашето тело не може самостојно да ги произведе. Затоа, нашиот единствен извор на овие амино киселини е нашата секојдневна исхрана или додатоци во исхраната. Глутаминот е премиум состојка за спортистите која станува се попопуларна, па затоа го вклучивме во оваа формула. Оваа комбинација на аминокиселини нуди исклучително практичен и лесен начин за надополнување на резервите на аминокиселините во вашите мускули за време или после тренинг.

 

Ставете го вашиот сопствен напредок на прво место!

 

Колку е поинтензивен и подолг тренингот, толку повеќе потребни хранливи материи и квалитетно закрепнување на вашето тело! Се верува дека континуираното внесување на BCAA препарати може да го намали воспалението и да ја подобри мускулната функција. Исто така, амино киселините се составен дел на протеинот и можат да помогнат во градењето на вашите мускули. Me:First BCAA 2:1:1 & L-Glutamine е формула дизајнирана врз основа на највисоките стандарди и е тестирана и одобрена од професионални спортисти. Поставете ги вашите цели и ставете го вашиот сопствен напредок во преден план со новиот Me:First BCAA производ!

 

Придобивки од статизирана BCAA 2:1:1 и Л-глутамин

Сооднос 2:1:1 на леуцин, изолеуцин и валин

инстантизиран со цел подобро растворање и побрза примена

погоден за вегетаријанци

без глутен и ГМО

Користење:

Истурете 200 ml вода во шејкер, додадете 1 топка (5 g) прашок, добро протресете и консумирајте еднаш дневно после тренинг.

 

Забелешки: Додатокот во исхраната не е замена или замена за урамнотежена исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца.

Предупредување: Препорачаните дневни дози не смеат да се надминат.

Состав:

Просечни хранливи вредности на 

5 г   (% PV*)

100 г

Големина на сервирање: 1 дозерка (5 g)   
Сервирања во пакување: 50

Енергетска вредност

82 kJ / 19 kcal (2 %)

1630kJ/383kcal

iBCAA 
-
од кои L-leucin  
-
од кои L-izoleucin
-
од кои L-valin

3,45 г   
1,73 г 
0,86 г 
0,86 г

69,1 г   
34,5 г 
17,3 г 
17,3 г

L-Glutamin

1 г

20 г

 

* Препорачана доза за просечен возрасен (8.400 kJ / 2.000 kcal)

 

Забелешка: Овој состав и состојки се однесуваат на вкусот Лимон Лиме. Имајте предвид дека со избирање различна опција/вкус, нутритивните вредности може да се разликуваат.

 

Состав: iBCAA [L-леуцин, L-изолеуцин, L-валин; емулгатор (сончоглед лецитин)], L-глутамин, регулатор на киселост (лимонска киселина), арома, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), боја (бакарни комплекси на хлорофил).

 

Информации за алергени: Може да содржи траги од млеко, соја, јајца, целер, сулфити, риба, ракови и јаткасти плодови.

 

Услови на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 °C.

 

Пакување:  250г

 

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024