Цена

1.520ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

QNT Amino Liquid 1L

Amino Liquid нуди целосен спектар на брзо апсорбирачки аминокиселини кои се состојат од хидролизиран (whey) протеин од сурутка. Формулата исто така овозможува голема концентрација на пептиди на протеин од сурутка, БЦАА и останати есенцијални аминокиселини.  Формулата содржи и витамин Б за подобра синтеза и дигестија на протеините. За луѓето кои сакаат алтернатива за капсули и таблети, QNT ја воведува формулата во течна форма за поедноставен начин на користење и побрза апсорбција.

Формулата содржи

  • Амино киселини од протеин (whey) од сурутка:  Аминокиселините се градивни блокови на во изградбата на протеин и нивното конзумирање помеѓу оброци и по завршување на физичка активност допринесува во мускулниот раст и анаболизамот. 
  • Глицерин: Моментално повлекува вода во мускулните станици што предизвикува поголем мускулен волумен и можност за апсорбција на поголема количина на храна 
  • Фруктоза: Овошен шеќер вклучен со цел да помогне при апсорбцијата на аминокиселините. 
  •  Б6: Б6 витаминот овозможува нормален метаболизам на протеин и метаболизам на создавање на енергија
  • Л-Аргинин

Употреба
25 мл еднаш до два пати дневно помеѓу оброци. 

Препорачаната дневна доза не смее да се надмине. Суплементите не се замена за здрав и балансирана исхрана

 

Состав:

Пакување:

1000 ml

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024