Цена

2.340ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Ако живеете зафатен и исполнет живот, потребен ви е доверлив партнер кој ќе ви помогне да ги исполните вашите секојдневни животни барања, работа и тренинзи. Optimum Nutrition ви носи ЕАА енергија. Комбиниравме целосна мешавина на есенцијални амино киселини со 100 mg кофеин за поддршка на енергија, фокус и внес на есенцијални амино киселини. Секоја порција содржи 10 грама есенцијални амино киселини, 100 mg кофеин за подобрување на фокусот и содржи нула шеќер.

 

EAA Energy е дизајнирана да ви даде дополнително засилување пред тренинг или да ги поддржи вашите енергетски потреби во текот на денот.

 

Витаминот Ц придонесува за нормален енергетски метаболизам

Кофеинот придонесува за зголемена будност и подобрување на концентрацијата

Користење на:

Измешајте 16 g (4 топки) со 600 ml ладна вода и пијте еднаш дневно.

 

Забелешка: Додатокот во исхраната не е замена за урамнотежена исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца. Предупредување: Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози. Бета-аланин може да предизвика безопасно пецкање кое може да трае до 2 часа. Погрижете се да сте добро хидрирани. Луѓето кои земаат лекови треба да се консултираат со лекар пред да гo конзумираат. Не се препорачува за фенилкетонурија и оштетување на бубрезите. Содржи кофеин (100 mg / 16 g). Не се препорачува за деца, бремени или доилки.

 

Состав:

во препорачана дневна доза:

16 g (% PDU*)

Енергетска вредност

239 kJ / 57 kcal

Јаглехидрати

< 0,5 g

- од кои шеќери

0,1 g

Витамин Ц°

13 mg (16 %)

Есенцијални амино киселини
[L-Leucin 5 g, L-Izoleucin 1,2 g, L-Valin 1,2 g, L-Treonin 741 mg, L-Lizin hidroklorid 709 mg, L-Fenilalanin 365 mg, L-Metionin 223 mg, L-Triptofan 219 mg, L-Histidin 203 mg]

10 g

Бета аланин

365 mg

Кофеин

100 mg

Екстракт од зелен чај

100 mg

Екстракт од зелено кафе

25 mg

 

* Препорачана дневна доза; ° Витамин Ц на 100 g 81,25 mg (102%); Големина на порција: 16 g (4 топки); Послужување по пакет: 17

 

Вкус: Круша

 

Состав: мешавина на аминокиселини со разгранет ланец [L-леуцин, L-изолеуцин, L-валин, емулгатор (сончогледен лецитин)], мешавина од есенцијални амино киселини (L-леуцин, L-треонин, L-лизин хидрохлорид, L-фенилаланин, L-фенилаланин, L-триптофан, L-хистидин), ароми, киселини (лимонска киселина, јаболкова киселина, L (+) - винска киселина), бета-аланин, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), инулин, згуснувачи (натриум карбоксиметил целулоза, ксантанска гума), антикоагуланси (парче диоксид, калциум силикат), екстракт од зелен чај (Camellia sinensis, лист), природен кофеин, витамин Ц (L-аскорбинска киселина), екстракт од зелено кафе (Coffea arabica L., овошје), боја бета-каротен, бетанин), спирулина во прав.

 

Информации за алергени: Може да содржи траги од млеко, глутен, јајца, соја, јаткасти плодови и кикиритки.

 

Услови на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25°C.

 

Производител: Glanbia Nutritionals Ltd., Unit 3 Romaldkirk Road, Riverside Park, Middlesbrough, TS2 1XA, Англија

 

Одговорен за Хрватска: Полео Адриа д.о.о. Самоборска цеста 134, 10090 Загреб, Хрватска

 

Пакување:

 

432 гр

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024