Цена

399ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Цинкот е неопходен микроелемент за човечкото тело бидејќи многу протеини во човечкото тело содржат цинк и учествуваат во многу функции на телото. Витаминот Ц учествува во нормалната функција на имунолошкиот систем, како и во производството на енергија во организмоти има високо антиоксидативно дејство.

 

Doc Zinc & Vitamin C додаток во исхрана со цинк и витамин Ц помага:

Во нормалното функционирање на имунолошкиот систем

Во намалување на исцрпеност и замор

Во нормално формирање на колаген во телото

Во одржување на нормалната состојба на коските и забите

Во одржување на нормалната мускулна функција

Во заштита на клетките од оксидативен стрес (антиоксидативно дејство)

 

Производите на Doc Pharma се дизајнирани со целосно почитување на човековата природа и врз основа на потребите на современите луѓе. Во процесот на производство засновано врз строги фармацевтски стандарди и протоколи GMP, се користат внимателно избрани суровини со висок квалитет, одлична чистота и секогаш во концентрации идеални за потребите на современите мажи и жени.

 

Научно заснованиот избор на вистински хранливи материи, во вистинска комбинација и во идеална содржина, создава високо квалитетни додатоци во исхраната кои ги поддржуваат потребите на современиот начин на живот.

 

Doc Zinc & Vitamin C е произведен во Грција и ги исполнува сите креитериуми за квалитет и веродостојност на производи од групата на додатоци во исхрана, а компанијата Doc Pharma S.A. е сертифицирана со ISO 9001:2008, а производниот капацитет со GMP (Good Manufacturing Practices) и GDP (Good Distribution Practices) сертификати и стандарди.

Состојки Во сервирање (1 таблета) %ПДВ*
Витамин Ц (како аскорбинска киселина) 200 mg 250%
Цинк (како цинк цитрат дихидрат и цинк глуконат) 12 mg 120%

*%ПДВ – Препорачана дневна доза

** - дневна доза не е одредена

1 таблета дневно по јадење или како што ќе Ви препорача лекар.

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не служат како замена за добро урамнотежена исхрана. Овој производ не е наменет за превенција, терапија или лекување на човечки болести. Консултирајте се со вашиот лекар доколку сте бремени, доите, користите лекови или имате здравствени проблеми. Чувајте подалеку од дофат, на деца, на суво место и собна температура (максимум 25 °C).

Количина: 60 таблети

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024