Цена

390ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Zero Dressing, Aceto Balsamico, 350 ml 

Нема повеќе здодевни салати!

Уникатен вкус кој ќе ја претвори секоја салата во вистинска деликатес. Zero Dressing го подобрува и надополнува вкусот на вашиот оброк и е дизајниран да се ужива во салатите без несаканите калории.

Пожелна состојка за секое домаќинство!

Сосот со ниска енергија е посакуван дел на секое семејство. Уникатниот рецепт резултираше со одличен вкус , ниска енергија, маснотии и шеќер.

Без разлика дали внимавате на внесувањето калории, се подготвувате за натпревар или едноставно сакате да живеете поздраво, овој сос е вистинскиот избор за вас.

Главни карактеристики:

Ниски енергетски вредности

Без шеќер

Нема маснотии

Погоден за вегетаријанци

Нема додадени шеќери и масти

Со екстракти од кромид и црн пипер

Употреба:

Додадете во оборците за подобрување на вкусот. Поделбата на фазите е природна појава. Добро протресете пред употреба.

Состојки:

Просечни хранливи вредности на

5мл

100гр

Енергетска вредност

2кј/0кцал

33кј/7кцал

Масти

0гр

0 гр

-од кои заситени масни киселини

0 гр

0гр

Јаглехидрати

<0,5 гр

1,00 гр

Од кои шеќери

0 гр

<0,5 гр

Влакна

0гр

0,67 гр

Белковини

0 гр

<0,5 gr

Сол

0 гр

0 гр

 

Состојки: Вода, јаболков оцет 7%, алкохол оцет 3%, згуснувачи (целулозна гума), сол, балсамински оцет 1%, боја (амониум карамел), регулатор на киселост (лимонска киселина), конзерванс (калиум сорбат), екстракт кромид, екстракт од црн пипер, засладувач (сукралоза).Информации за алергија: Произведено во установа во која се обработуваат млеко, глутен, соја, јајца, семе од сусам, ореви, целер и сулфити.
Услови на чување: Да се чува на ладно, суво место, заштитено од директна сончева светлина на температури до 25 ° C. По отворањето, ладење и консумирајте во рок од 4 недели.
Произведено во ЕУ за: Polleo Adria Ltd., Samoborska cesta 134, 10090 Zagreb, Хрватска Земја на потекло: ЕУ
Пакување:
350 мл

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024