Цена

53.400ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Трака за одење, Gymstick


Траката за трчање WalkingPad е за сите кои знаат дека би требало да направат нешто за себе, но едноставно немаат време и расположение за тоа. Пешачката патека е тенка, мала и преклоплива, лесна е да ја донесете пред телевизорот и потоа да ја вратите во плакарот. 

Колку далеку може да одите по патеката за време на вашиот работен ден ?

Долгото седење го оптеретува телото и ги деактивира мускулите. Промените во движењето на телото , прекините во работата и патувањето на работа во текот на денот ги ублажуваат симптомите на истата поза. Иновативна и модерна патека за пешачење за канцелариска работа со која сакате да инвестирате во физичката активност и  благосостојбата на вашите вработени. 

Зачудувачки модерен дизајн, комбиниран со ралични одлики ја прават лентата за фитнес безбедна и стимулативна за активна канцелариска работа. Одењето по патеката исто така го освежува вашиот ум за да можете подобро да работите и да ја зголемите ефикасноста на работа. 

Gymstick WT развива мускули на долниот дел од телото, ја стимулира циркулацијата на крвта и метаболизмот и потрошувачката на енергија. Со стазата следува далечински управувач што го олеснува прилагодувањето на брзините и функциите и брзините. Покрај тоа уредот може да се контролира преку мобилен телефон (iOS/Android).

Податоци обезбедени од конзолата: време, брзина, растојание, потрошувачка на калории и чекори. Стазата за трчање е компактна и лесна, така што лесно се вклопува во работна средина. Исто така може да се преклопи за полесно да се чува и носи. 

Структура

Gymstick се обложува на едноставност, без комплицирана табла со инстументи. Целиот уред главно се базира на квалитетен дизајн. На површината е поставен и ЛЕД дисплеј за основни информации. 

Управување

Алуминиумската легура е исклучително издржлива, но исто така е неверојатно лесна, и прилагодливоста на ременот во компактни димензии со повеќе движења, овозможуваат лесно ракување со уредот. Малите тркала вградени во предниот панел исто така може да се користат за движење. Складирањето исто така не претставува проблем благодарение на неговата компактна големина (0,5 м2). По тренингот само турнете ја справата под креветот. 

Контрола

Како да управувате со ременот без класична плоча? Едноставно со користење на далечинскиот управувач кој може лесно да се скрие во вашиот џеб. Со притискање на копчето старт/стоп, зголемување/намалување на брзината. Ако ја поврзете траката со вашиот мобилен телефон или паметен телевизор, можете да прегледувате статистички податоци и дневници за вежби. 

Два начина на употреба 

Постојат два режима на вежбање, првиот вклучува рачна контрола на брзината преку далечинско. Понапреден режим е патентирана регулирачка брзина што автоматски ја прилагодува брзината на вашиот ритам. 

Пакетот содржи:

Подлога за пешачење

Далчински управувач и контрола преку мобилна апликација

Полнач и кабел

Детско заклучување

Заштита од прегревање

Големина на производот: 143,2 x 54,7 x 129 цм

Тежина на производот: 31 кг

Товарете до 100 кг

Минимална брзина на одење 0,5 км на час и максимална 6 км на час

GMS00199

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024