Цена

69.700ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Gymstick Трака за одење PRO

Gymstick WalkingPad PRO траката може да се преклопи за 180°, така да не морате да се грижите дали зафаќа многу простор дома. Исто така не треба да се грижите за бучава или полаки од соседите. 

 WalkingPad PRO траката е моќна, но бучавата е многу мала. Со интелигентно управување и почетно ограничување на брзината, вежбањето е едноставно за да можете побрзо да се запознаете со траката и да започнете со вежбање. Може да одберете дали ви е потребен потпирач за раце или не, за да се задоволат различните потреби на вашето семејство. 

Целокупниот дизајн е едноставен и лесен за интегрирање во различните стилови на вашиот дом. Ова е токму тоа што ви треба ако времето е дождливо или немате простор за нормална лента за вежбање. 

Кои параметри може да се очекуваат?

Терет до 110кг 

Самиот уред тежи само 33кг, што го прави прелесен покрај другите фитнес справи

Далечинско управување и контрола преку мобилна апликација

Минимална брзина на одење 0,5км/час и максимална брзина 10км/час

Детско заклучување

Заштита од прегревање

СТРУКТУРА

Gymstick се обложува на едноставност, без комплициран дисплеј, без рачка. Целиот уред се базира на квалитетен дизајн на појасот за одење монтиран во алуминиумски рамки. Лед дисплеј за основни информации. 

УПРАВУВАЊЕ

Алуминиумската легура е исклучително издржлива, но и неверојатно лесна. Тоа овозможува да го превиткате појасот во компактни димензии со неколку движења, овозможувајки лесно ракување со уредот. Малите тркала вградени во предната плоча исто така може да се користат за движење. Складирањето на појасите е лесно благодарение на неговата компактна големина (0,5 м2). По тренингот само турнете ја справата под креветот.

КОНТРОЛА 

Како да управувате со појасот без класичната плоча? Едноставно со помош на далечинскиот управувач кој лесно може да се сокрие во џебот. Пронајдете го копчето за старт/стоп, зголемување/намалување на брзината и режим за вклучување. Доколку ја поврзете справата со вашиот мобилен телефон или паметен телевизор можете да ги прегледате вашите статистики и записи за вашите вежби. 

ДВЕ БРЗИНИ

Постојат 3 режими за вежбање, првиот со рачна контрола на брзините преку далеччинскиот управувач или KS Fit App. Понапреден начин е патентирана регулирачка брзина што автоматски ја прилагодува брзината на вашето темпо. 

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Батерија на далечинскиот управувач: 1 x CR2350 (вградена)

Апликација: KS Fit

Опсег на брзина:  0,5 - 10 км/час

Минимална брзина: 0,5 км/час

Напон: 220 V

Моќност: 918 W

Начин на трчање: режим на одење / трчање 

Оптоварување на производот: 110 кг

ПАКЕТОТ СОДРЖИ:

Трака Pad Pro

Далечински управувач

Полнач и кабел 

Клуч

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024