Цена

132.880ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава
РОК НА ИСПОРАКА: 30 денови

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Работете на вашата кондиција дома со Tunturi Competence T40 лентата за трчање!

Предности на лентата за трчање Tunturi Competence T40:

Тивок мотор - ви овозможува да вежбате мирно без бучава.
Електронски прилагодлив наклон - Прилагодете го наклонот за да создадете поголем отпор и предизвик за време на вашето трчање.
Приказ на растојание на 10 метри - корисен екран за следење на вашите вежби и рехабилитација.
Дијамантска простирка за трчање против лизгање - обезбедува сигурност и стабилност за време на вежбањето.
Вграден USB приклучок - ви овозможува да го полните телефонот или таблетот додека вежбате.
Достапни се 44 програми за тренинг - разновидни програми за тренинг за различни нивоа и цели на вештини.
Со ваше темпо и удобност - Тунтури Компетенс Т40 траката за трчаше нуди неверојатни 44 уникатни програми за тренинг кои ви овозможуваат да тренирате според вашите желби и способности. Напредните тркачи можат да изберат дури и брзина од осумнаесет километри на час, додека дисплејот на растојание од десет метри ја прави оваа неблагодарна работа особено погодна за вежби за рехабилитација дома.

Ергономски дизајн за удобно вежбање - Tunturi Competence T40 лента за трчање има добро дизајнирана машина со пространа површина за трчање од 125 x 45 cm. Ергономски дизајнираниот систем за преклопување ви овозможува лесно да ја преклопите лентата после вежбање, а со тоа заштедувате простор. Заштитната лента и дијамантот против лизгање обезбедуваат стабилност и безбедност за време на вежбањето.

Искористете ги предностите на апликацијата Tunturi Routes - со бесплатната апликација Tunturi Routes, можете да вежбате на различни правци низ светот, од плажите на Малдивите до улиците на Париз. Апликацијата нуди петнаесет видео рути во бесплатната верзија, додека премиум верзијата носи стотици илјади километри рути и едукативни видеа. Вашиот тренинг ќе биде вистинско визуелно искуство! Неблагодарна работа автоматски го прилагодува наклонот според висинските разлики во видеото, давајќи ви реално искуство. Можете лесно да го прилагодите интензитетот на маршрутата според вашите преференции.

Преглед на спецификации:

Расклопена големина: 155 x 74 x 137 cm
Преклопена големина: 87 x 74 x 139 cm
Ергономски дизајн
Тивок и тивок мотор
Со 44 програми за вежбање за избор
Брзина до 16 km/h
Програма за обука за графика
Приказ на растојание на 10 метри
УСБ влез
Електронски прилагодлив агол на навалување
Поврзување со рутите на Тунтури
Поддржува AnyRun и Kinomaps
Корисничка тежина до 120 кг

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024