Цена

177.850ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава
РОК НА ИСПОРАКА: 30 денови

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Трака за трчање Tunturi Performance T50 - Вашата удобна и безбедна опција за да останете во форма во удобноста на вашиот дом!

Предности на траката за трчање Tunturi Performance T50:

Екстра широка лента за трчање - обезбедува пространа и удобна површина за одење или трчање.
Моќен мотор - гарантира сигурна и непречена работа на лентата за трчање.
T-Flex Comfort Plus - амортизација што симулира трчање на помека површина, обезбедувајќи дополнителна удобност и намалување на оптоварувањето на зглобовите.
Електронски прилагодлив агол на наклон - ви овозможува да го прилагодите наклонот според вашата желба, што ви овозможува да имате поинтензивен и разновиден тренинг.
Мерење на БМИ и телесните масти - следење на вашето здравје и напредок за време на вежбањето.
Дополнителна поддршка за рацете напред за оптимална безбедност - обезбедува стабилност и безбедност при вежбање.

Удобност и безбедност - Tunturi Performance T50 лентата за трчање има пространа и ергономски дизајнирана лента за трчање која ви нуди максимална удобност за време на вежбањето. Моќниот и сигурен мотор ви овозможува да тренирате на кое било ниво, додека технологијата T-Flex Comfort Plus симулира трчање на помека површина, обезбедувајќи ви дополнителен комфор и намалувајќи го стресот на зглобовите. Има големина на површина од 140 x 50 cm, што ви овозможува слободно да се движите и да направите удобен чекор за време на вежбањето.

Безбедноста е исто така клучна - Tunturi Performance T50 е опремена со систем за преклопување, кој обезбедува нежно спуштање на лентата за трчање кога е преклопена, овозможувајќи ви лесно да ја складирате после тренингот. Безбедносната лента и потпирачот за раце напред ви обезбедуваат дополнителна поддршка и стабилност за време на вежбањето.

Контроли прилагодени на вас - Големите копчиња на контролната табла го олеснуваат користењето, овозможувајќи ви лесно да ја прилагодите брзината и наклонот користејќи кратенки. Можете лесно да ги следите вашите перформанси на екранот, а исто така можете да го следите вашиот БМИ и процентот на телесните масти, што ќе ви овозможи да го следите напредокот на вашето здравје за време на вежбањето.

Искусете го на тренингот на отворено внатре со бесплатната апликација Tunturi Routes - Подобрете го вашето вежбање трчајќи по атрактивни рути низ светот со бесплатната апликација Tunturi Routes. Апликацијата нуди петнаесет видео рути во бесплатната верзија, додека премиум верзијата носи стотици илјади километри рути и едукативни видеа. Неблагодарна работа автоматски го прилагодува наклонот според висинските разлики во видеото, давајќи ви реално искуство. Можете лесно да го прилагодите интензитетот на маршрутата според вашите преференции.

Преглед на спецификации:

Расклопена големина: 177 x 83 x 143 cm
Преклопена големина: 102 x 83 x 155 cm
Ергономски дизајн
Екстра широка лента за трчање
T-Flex Comfort Plus
Моќен мотор
Кратенки за брзина и наклон
Мерења на процентот на маснотии и БМИ
Електронски прилагодлив агол на навалување
правци на Тунтури
Поддржува AnyRun и Kinomaps
Softdrop
Заштитна лента и потпирач за раце напред
Вклучете се во форма дома со лентата за трчање Tunturi Performance T50 - вашиот совршен придружник за активно и здраво вежбање!

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024