Цена

101.310ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава
РОК НА ИСПОРАКА: 30 денови

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Поминете ги вашите граници и постигнете ги вашите фитнес цели со Tunturi FitRun 40i лентата за трчање, која е дизајнирана да ви овозможи врвен тренинг дома, без оглед на нивото на вашето искуство!

Угорнина или удолница - одлучете како сакате да вежбате и додадете разновидност на вашиот тренинг. Tunturi FitRun 40i ви овозможува да симулирате патеки со различни падини, кои не само што ги зафаќаат мускулите на нозете, туку и мускулите на задникот и стомачните мускули. Електронски прилагодете го наклонот до 8% додека пешачите за дополнително да го подобрите вашето вежбање.

Изберете го вашиот ритам за тренирање - поставете ја брзината користејќи го копчето или изберете една од 23-те програми што ќе ве предизвикаат и ќе ве поттикнат да го дадете најдоброто од себе. Моќниот мотор и пространата тркачка површина ви овозможуваат да трчате со брзина до 12 km/h. Следете ги сите важни параметри на јасен екран: време, растојание, брзина, наклон, потрошени калории и пулс. Го мерите пулсот со помош на рачките на предната страна, а исто така можете да го користите и ременот на градите за прецизно мерење на пулсот.

Максималната корисничка тежина за FitRun 40i е 100 кг.

Предности на Tunturi FitRun 40i

  Брзина од 0,8 до 12,0 km/h
  23 програми за вежбање
  8 навалувања, електронски прилагодени
  Екран што прикажува различни параметри
  Bluetooth за спарување со апликацијата Tunturi Routes на вашиот таблет или паметен телефон

Подготвени? Дали ги облековте патиките и ја избравте вашата програма? Тогаш да почнеме.

Искусете го на трчањето на отворено внатре со бесплатната апликација Tunturi Routes
Трчање по плажите на Малдивите, улиците на Париз или напуштен пат во планините? Со Tunturi Routes тренингот останува забавен и предизвикувачки. Бесплатната верзија на апликацијата секогаш дава пристап до петнаесет видео правци. Со премиум верзијата на Tunturi Routes, можете да изберете од стотици илјади километри маршрути низ светот и стотици инструктивни видеа. Вашиот тренинг ќе биде вистинско визуелно искуство!

Наклонот на вашата лента за трчање автоматски се синхронизира со висинските разлики во видеото за да го направи искуството уште пореално. Дали сакате постојано да напредувате или повеќе би сакале да имате нешто попредизвикувачки? Со апликацијата, можете лесно да го прилагодите интензитетот на маршрутата. Започнете да тренирате и да ги надминете вашите граници со Tuntur Routes.

Апликацијата е бесплатна за преземање од App Store и Play Store и лесно се поврзува со вашиот Tunturi тренер.

Компатибилен со Zwift
Овој Tunturi тренер е компатибилен со Zwift. Ова значи дека брзината на видеото се прилагодува на темпото со кое тренирате. Вашите параметри за тренинг се исто така споделени во реално време со Zwift, за да можете да го следите вашиот напредок.

Преглед на спецификации:

Големина: Д: 158 cm x Ш: 71 cm x В: 128 cm
Преклопени димензии: Д: 91 cm x Ш: 71 cm x В: 132 cm
Површина на тркачката патека: Ш: 45 x L: 120 см
Максимална корисничка тежина: 100 кг
Мотор со еднонасочна струја од 1,5 КС
Држач за шише и држач за таблети
Транспортни тркала за лесно движење
Прирачник на англиски, германски, француски и холандски јазик.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024