Цена

1.760ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Polleo Sport Me: F1rst  STORM N.O

Врвна Енергија 90капсули

ГМП нема.Глутен нема.Соодветен за вегетеријанци

 

Амино киселина,креатин,минерали,витамини,кофеин,капсули,додаток во исхрана. Содржи кофеин (120мг/3капсули). Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки.

Состојки: Бета аланин,Л-аргинин,хидрохлорид,микронизиран креатин монохидрат,Л-цитрулин,капсули(хидропропил метил целуоза) калциум (калциум алфа-кетоглутан,калциум малат) магнезиум (магнезиум цитрат) витамин Ц(Л-аскорбинска киселина),кофеин,железо,ниацин(никотинска киселина) ,витамин Б6

 

Начин на дозирање: земете 3 каспули на ден, 30-60 минути пред вежбање.

 

Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место, далеку од директна сончева светлина на температура под 25 степени.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Производот треба да се чува надвор од дофат на деца

Производот не треба да го користат луѓе кои се преосетливи на некои од состојките на производот. Додатокот во исхрана е намтенет исклучиво за возрасни лица и не треба да го користат лица кои имаат проблем со бубрези, трудници, и лица помлади од 16 години. Конзумирање може да доведе до зголемување на телесна маса заради собирање вода во мускулите. Бета аланин може да предизвика безопасни трпки кои можат да траат до два саати. При конзумирање на овој производ внимавајте да сте добро хидрирани.

 Најдобро пред крајот / Сериски и ЛОТ број : Види на оригиналното пакување

 

Суплементација

1 капсула

3 капсули

Сервирање: 3 капсули

Сервирање во паковање:30

 

 

Бета аланин

250мг

750мг

Ларгинин хидрохлорид

-од кои л-аргинин

200мг

176мг

600мг

528мг

Креатин монохидрат

-од кои креатин

200мг

176мг

600мг

528мг

Л-цитрулин

150мг

450мг

Кофеин

40мг

120мг

Калциум

125мг(16%)

375мг(47%)

Магнезиум

50,0мг(13%)

150мг(40%)

Железо

2,0мг(14%)

6,0мг(43%)

Витамин Ц

50мг(63%)

150мг(188%)

Ниацин

2,0мг(13%)

6,0мг(38%)

Витамин Б6

0,3мг(21%)

0,9мг(64%)

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024