Цена

110ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Polleo Sport L-carnitine го хидрира вашето тело! Овој освежителен напиток ќе ги воодушеви сите спортисти и рекреативци бидејќи не содржи шеќер и лесно може да се вклопи во секоја диета.

Polleo Sport L-carnitine ќе помогне во согорувањето на мастите за време на тренингот, ќе ја зголеми издржливоста и ќе го намали чувството на замор. Доаѓа во вкус на ананас и портокал.

Карактеристики на производот:

содржи 2000 мг карнитин во едно пакување

не содржи шеќер

без додадени шеќери

најдобро е да се пие пред или за време на тренингот

Забелешка: Овој состав и состојки се однесуваат на вкусот на ананас.

Состав: Вода, Л-карнитин, киселина (лимонска киселина), ароми, регулатор на киселост (натриум цитрат), конзерванси (натриум бензоат, калиум сорбат, диметил дикарбонат), засладувач (сукралоза).

Услови на чување: Да се ​​чува на темно, ладно и суво место. По отворањето, чувајте го во фрижидер и консумирајте во рок од 48 часа.

 

Состав:

 

Просечни хранливи вредности на

750 ml (% PDV*)

100 ml (% PDV*)

Енергетска вредност

30 kJ / 8 kcal

4 kJ / 1 kcal

Масти

0 g

0 g

- од кои заситени масни киселини

0 g

0 g

Јаглехидрати

0 g

0 g

- од кои шеќери

0 g

0 g

Протеини

0 g

0 g

Сол

0,38 g

0,05 g

Л-Карнитин

2000 mg

267 mg

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024