Цена

1.620ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Protein Pancake Neutral 1020 g

Палачинки со висок удел на протеини идеални за сите оние кои имаат активен и здрав животен стил. Со одлична рамнотежа на протеини и јаглехидрати, палачинките се одличен додаток на било кој оброк.

  • Протеинска мешавина која вклучува и изолат од протеин од сурутка
  • Низок удел на масти и полн со влакна
  • Неутрален вкус

Употреба: За една палачинка промешајте 1 полна дозерка (30г) со 60мл млеко или вода. Непрекинато мешајте се додека не добиете класиччна смеса за палачинки.

Додатоците во исхрана не се замена за балансира исхрана и здрав начин на живот.

Состав:

Нутритивна табела 100 g 30 g
Енергетска вредност 1750 kJ / 418 kcal 525 kJ / 125 kcal
Масти 15,5 g 4,7 g
- од кои заситени 4,6 g 1,4 g
јаглехидрати 37,2 g 11,2 g
- од кои шеќери 2,5 g 0,7 g
Влакна 5,18 g 1,6 g
Протеини 36,7 g 11 g
Сол 0,76 g 0,23 g

Состојки: zobeno brašno, jaja u prahu, izolat proteina sirutke (sadrži mlijeko), koncentrat mliječnog proteina, dekstroza, fruktoza, natrijev klorid, zgušnjivači: E466 / E415, sredstvo za dizanje: E500, sladila: E955 / E950, ekstrakt cimeta, aroma..

овесно брашно, јајца во прав, изолат од протеин од сурутка(содржи млеко), концентрат од млечен протеин, декстроза, фруктоза, натриум хлорид, згуснувачи: Е466/ Е415, агент за подигнување Е50, засладувач: Е955/ Е950, екстракт од цимет, арома

Информации за алергени: Содржи млеко, глутен, јајца.

Пакување:

1020 g

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024