Цена

890ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Waffles Protein 480 g

Протеински вафли за FIT утро!

Waffles Protein  се вафли со висока концентрација на протеини со малку шеќери и калории. Се препорачуваат во секаков тип на исхрани каде има потреба од зголемен внес на протеини.

  • Висок удел на изолати од протеин од сурутка
  • Низок удел на шеќери 

Со кој вкус сакате да го започнете денот ?

Употреба: 

За една вафла наполнете шејкер со 60 мл вода или млеко и додадете 1 сервирање (30 гр) прав. Добро промешајте, премачкајте го калапот за вафли со масло и започнете со подготвока на вкусни протеински вафли. Може да се употреби и како смеса за палачинки.

Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Додатоците во исхрана не се замена за балансирана исхрана и активен начин на живот.

Нутритивни Вредности:

 

100гр

30гр

Енергија

1759 kJ / 420 kcal

528 kJ / 126kcal

Масти

15.98г

4.80г

-од кои заситени

5.08г

1.52г

Јаглехидрати

35.05г

10.52г

-од кои шеќери

2.47г

0.74г

Протеин

37.34г

11.26г

Сол

0.77г

0.23г

На сува материја

Состојки: Овесно брашно (содржи глутен), јајца во прав, изолат од протеин од сурутка (содржи млеко, емулгатор E322), концентрат од млечен протеин, какао во прав (theobroma какао) 4%, декстроза, арома, екстракт на какао (theobroma какао), фруктоза, натриум хлорид, згуснувачи: E466 / E415, засладувачи: E950 / E955, агент за подигнување: E500 (ii), екстракт од цимет (cinamomum cassia).

Протеинска смеса за вафли со шеќер и засладувачи. За да добиете една вафла наполнете шејкер со 60мл вода или млеко со ниска масленост и додадете 1 дозерка (30г) од смесата. Промешајте и испечете во печка за вафли. Да се држи понастрана од сончева светлина, влага или топлина. Да се користи во рок од 6 месеца од отворањето.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024