Цена

340ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Protein White Chocolate Cream, 200 g

Protein White Chocolate Cream е паметна и здрава алтернатива на класичните чоколадни намази со помалку калории, полн со вкус и квалитетни нутриенти.

Protein White Chocolate Cream е чоколаден намаз богат со протеини, без додадени шеќери, направен од белгиска чоколада и лешници! Сите кои сакаат да уживаат во чоколадни намази и десерти, без грижа на совест можат да уживаат во Protein White Chocolate Cream. Високиот внес на протеини е клучен за луѓе кои се активни но и намалениот број на шеќери во исхраната исто така. Поради тоа Protein White Chocolate Cream  е идеален за нив.

Карактеристики:

  • Здрава алтернатива на чоколаден намаз
  • Со белгиска чоколада и лешници
  • Без масло од палма
  • Без додадени шеќери
  • Одличен извор на протеини
  • Едноставен за користење

Употреба:

Конзумирајте во било кој дел од денот, како ужинка, доручек или пак десерт.

Додатоците во исхрана не се замена за балансирана исхрана и активен начин на живот.

Состав:

Просечни хранливи вредности на:

100 g

Енергетска вредност

2 041 kJ / 486 kcal

Масти

33 g

-од кои заситени масни кислеини

2,8 g

-od kojih trans masne kiseline

<1 g

Јаглехидрати

39 g

- од кои шеќери*

8,7 g

Протеини

23 g

Сол

0,38 g

Состојки: Засладувач (малтитол), концентрат на протеин од сурутка (од млеко), сончогледово масло, лешници (11%), сурутка во прав (од млеко), млеко во прав, целосно хидрогенизирано палмово масло, емулгатор (соја лецитин), арома.

*Прекумерна конзумација може да има лаксативен ефект

Информации за алергени: Содржи млеко и јаткасти плодови. Може да содржи траги од бадеми.

Пакување:

200 g

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024