Цена

810ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Opro Gold штитникот обезбедува конкурентно ниво на заштита и доаѓа во две бои, црна или црвена, што ви овозможува да ја покажете својата храброст и смелост - без разлика дали сте во ринг или во октагон.

Фрактури на заби, истегнување и исекотини на меките ткива треба да бидат последното нешто што ви паѓа на ум на натпреварот. Затоа Opro го направи спортскиот штитник Gold, со издржлив надворешен слој за оптимална заштита од удари и флексибилен внатрешен слој за супериорна удобност и прилагодување.

Клучни карактеристики:

 • Заштита на ниво на конкуренција
 • Лесно се поставува
 • Ненадминлив зафат и заштита
 • Официјално лиценциран производ на УФЦ
 • Лесен за дизајнирање: Gold штитникот за заби доаѓа со своја подлога што го олеснува процесот на инсталација. По отстранувањето, се создаваат воздушни перничиња за дополнителна удобност и заштита.
 • Прилагодливост и комфор за време на натпревари: Анатомски поставените фурнири се поставуваат на секој заб додека гризете, обезбедувајќи прилагодено држење за лесно дишење и говор, без потреба од отстранување на штитот.
 • Супериорна заштита на устата: Дизајнот кој апсорбира удари ви дава доверба во вашиот штитник, оставајќи ви слобода да се концентрирате на она што го правите најдобро.
 • Антимикробна заштита: Штитникот за заби е заштитен со антимикробен додаток и футрола - намалувајќи го ризикот од болест или инфекција.
 •  Погоден за сите спортови, вклучувајќи бокс, ММА и други боречки вештини
 • Боја: црвена / сребрена                                  
 • Големина: Деца (до 10 години)
 
 
 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024