Цена

1.195ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

MCT Oil + Caffeine, 90 kapsula


МCT се однесува на триглицеридите со среден ланец, наспроти триглицеридите со долг ланец (LCT) кои најчесто се наоѓаат во храната. Нивната предност е што тие се апсорбираат директно преку црниот дроб, што значи дека тие служат како подобар и побрз извор на енергија за организмот.
Затоа експерти од Леовитал лабораториите го развија Леовитал МCT масло, кое содржи стапки од 70% Ц8 масни киселини и 30% Ц10 масни киселини, и бидејќи секогаш се стремиме да развиваме производи со највисок квалитет за вас, додадовме кофеин на премиум Леовитал МCT масло! Подгответе се за вистински скок на нивото на енергија!


Користење:
Земете 3 капсули дневно со појадок или 30 минути пред тренинг.
Забелешка: Додаток во исхраната не е замена или замена за балансирана диета. Да се ​​чува подалеку од малите деца. Предупредување: Препорачаните дневни дози не треба да се надминуваат. Додатокот во исхраната е наменет само за возрасни. Не се препорачува за лица со срцеви заболувања и висок крвен притисок. Содржи кофеин (30 mg / 3 капсули). Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки.

Состојки: МСТ во прав во прав trig триглицериди со среден ланец [од кокос (Cocos nucifera, овошје), палма (Elaeis guineensis, овошје), масло од палми (Elaeis guineensis, семиња) и семе од репка (Brassica napus, семиња) сируп], гликоза , млечни протеини, емулгатор (естри на лимонска киселина на моно- и диглицериди на масни киселини)}, калиум (калиум хлорид), безводен кофеин, средство против печење (магнезиум стеарат), капсулна обвивка (хидроксипропил метил целулоза).
Услови на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° C.
Произведено во ЕУ за: Полео Адрија д.о.о., Самоборска цеста 134, 10090 Загреб, Хрватска
Земја на потекло: ЕУ
Пакување:
90 капсули


Состав:

Состојки препорачани за дневна доза

1 капсула

3 kапсула

MCT масло во прав

700 mg

2 100 mg

Kофеин

10 mg

30 mg

  •  

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024