Цена

2.390ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена
Премиум производ на иновативни состојки!
Понекогаш резултатите што ги очекуваме недостасуваат без логична причина. Исхрана, тренинг, одмор - правиме сè како што треба, но нема резултати. Водени од оваа мисла и искуство на работа со професионални спортисти, експертите од Леовитал смислија иновација меѓу т.н. термогеника - Leovital Lipofen Xtreme.
Уникатен ефект
Формулата Lipofen Xtreme е направена само за врвни резултати! Само во еден производ добивате екстракти од билки од зелен чај, гуарана, гугула, црвена родиола и црн пипер, безводен кофеин, синефрин и минералите хром и цинк.

Кофеинот ппридонесува кон енергетски метаболизам

 
 
Основни карактеристики на производот:
50 мг вкупен кофеин во една капсула
Содржи екстракти од билки од зелен чај, гугула, гуарана, родиола и црн пипер
Содржи синефрин и безводен кофеин
Содржи минерали цинк и хром
Не содржи млеко или млечни производи
Не содржи пченица или производи од пченица
Без глутен
Не содржи ГМО состојки
Погоден за вегани и вегетаријанци
Произведено во ЕУ
Начин на употреба:
Земете 1 капсула дневно наутро пред појадок.
Додаток во исхраната не е замена или замена за балансирана исхрана. Да се чува подалеку од дофат на мали деца. Предупредувања: Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози. ** Луѓето кои земаат лекови треба да се консултираат со лекар пред да го земат. Не се препорачува за бремени жени и доилки. *** Не се препорачува за луѓе чувствителни на кофеин, бремени жени, доилки и деца. **** Не се препорачува да се зема повеќе од 2 недели континуирано. Луѓето кои земаат лекови треба да се консултираат со лекар пред да го земат. Не се препорачува за бремени жени и доилки. ***** Може да предизвика иритација на гастроинтестиналниот тракт. Луѓето кои земаат лекови треба да се консултираат со лекар пред да го земат.
Поради содржаните стимуланси, Leovital Lipofen Xtreme не се препорачува да се зема истовремено со други стимуланси како што се кафе и зелен чај, гуарана и енергетски пијалоци. Луѓето чувствителни на кофеин и други стимуланси не треба да го земаат овој производ.
состав:
Состојки во препорачана дневна доза 1 капсула (% PU*)
Екстракт од зелен чај 205 mg
- од кои полифеноли 102,5 mg
Екстракт од гугула 193,25 mg
Екстракт од гуарана 162,5 mg
- од кои кофеин 35,75 mg
Екстракт од црвена родиола 50 mg
Везводен кофеин 14,25 mg
Цинк 6,5 mg (65%)
Екстракт од каенска пиперка 5 mg
Синефрин хидрохлорид 5 mg
Хром 30 µg (75%)
Препорачана дневна доза за просечен возрасен (8.400 kJ / 2.000 kcal)
Состојки: Екстракт од зелен чај (Camellia sinensis, лист) стандардизиран на 50% полифеноли, екстракт од гугула (Commiphora wightii, смола) ** стандардизиран на 2,5% гугустерон, екстракт од гуарана (Paullinia cupana, семиња) *** стандардизиран до 22% кофеин, капсула школка (целулоза), црвен екстракт од родиола (Родиола роза, корен) **** стандардизиран на 3% салидрозид и 1% роса, безводен кофеин, средство против колачи (микрокристална целулоза), цинк (оксид на цинк), пиперки од екстракт од кајан 4: 1 (Capsicum frutescens, овошје) *****, синефрин хидрохлорид [од горчлив портокал (Citrus aurantium, овошје) **], хром (хром пиколинат), боја (титаниум диоксид).
Пакување:
90 капсули
 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024