Цена

1.280ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Burner, 90 капсули

Вашиот нов омилен согорувач на маснотии пристигна!

Леовитал согорувач на маснотии е ефикасен согорувач на маснотии без стимуланси кои ќе станат ваш идеален партнер за намалување на количината на масно ткиво. Ги содржи сите активни состојки кои ќе го олеснат тешкиот процес на трансформација, вклучувајќи Л-карнитин, екстракт од каен пипер, екстракт од гарцинија, екстракт од чај од мате и екстракт од горчлив портокал.

Л-карнитин - главното оружје за борба против масното ткиво

Цинкот придонесува за нормален метаболизам на масни киселини

 

Активни екстракти од најпопуларните билки за слабеење и добро расположение!

 

Леовитал согорувачот на маснотии содржи екстракти од некои од најпознатите растенија за таа цел.

 

Некои од овие екстракти се:

 

Екстракт од зелен чај

Екстракт од чај од мате 

Екстракт од гарцинија 

Екстракт од горчлив портокал 

Не содржи стимуланси и може да го консумирате во кое било време од денот!

 

Користење на:

Земете 1 капсула дневно наутро пред појадок.

 

Забелешка: Додаток во исхраната не е замена или замена за урамнотежена исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца.

 

Предупредување: Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози. Додатокот во исхраната е наменет само за возрасни. Може да предизвика иритација на мукозата на гастроинтестиналниот тракт. Луѓето кои земаат лекови треба да се консултираат со лекар пред да го земат. Не се препорачува за луѓе со висок крвен притисок, срцеви нарушувања, оштетување на црниот дроб, бремени жени и доилки. Не се препорачува да го земате повеќе од 2 месеци по ред.

Состав:

Состојки од препорачаната дневна доза:                 1капсула (%PDU)

Екстракт од пиперка                                                                120мг

Л-Карнитин                                                                                 100мг

Екстракт од зелен чај                                                                70мг

-од кои полифеноли                                                                   35мг

Екстракт од гарцинија                                                               60мг

Од кои HCA                                                                                   36мг

Чај од мате                                                                                   31мг

Екстракт од горчлив портокал                                               20мг

Ниацин                                                                                         3,0мг (19%)

 

* Препорачана дневна доза за просечен возрасен (8.400 kJ / 2.000 kcal)

 

Состојки: екстракт од пипер од каayен (Capsicum annuum longum, овошје) 4: 1, Л-карнитин, екстракт од зелен чај (Camellia sinensis, лист) 6: 1 стандардизиран до 50% полифеноли, школка од капсула (хидроксипропил метил целулоза), екстракт од гарцинија камбоџа, овошје) 5: 1 стандардизирана до 60% хидроксилимонична киселина, екстракт од мате чај (Ilex paraguariensis, лист) 4: 1, горчлив екстракт од портокал (Citrus aurantium subsp. amara, овошна кора) стандардизиран до 40% витамин Ц, ниацинска киселина), анти -агент за правење (магнезиум стеарат).

 

Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С.

 

Производител: Произведено во ЕУ за Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Zagreb, Хрватска

 

Земја на потекло: ЕУ одговорна за Хрватска: Полео Адриа д.о.о., Самоборска цеста 134, 10090 Загреб, Хрватска, www.polleosport.hr

 

Пакување:

 

90 капсули

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024