Цена

645ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Maltodextrin, 1000 g

 

Малтодекстрин е висококвалитетен сложен јаглехидрат. Се произведува од пченкарен скроб кој е одличен извор на брзо отпуштачка енергија.  Предноста на малтодекстринот е што иако е комплексен јаглехидрат сепак има висок глихемиски индекс (GI) односно голема брзина на апсорпција.

Едноставно се дигестира во вашиот организам, а претставува еден од наједноставните начини да ги обновите залихите на енергија. Се препорачува и на лица кои тешко добиваат на мускулна маса.

Клучни предности:

  • Јаглехидрат со висок GI
  • Врвен извор на енергија
  • Брза обнова на енергија

Употреба Ставете 50 гр во вода и користете веднаш по завршување на тренингот.

Состав:

 

Нутритивна вредност На сервирање (50g)
Енергетска вредност (Cal) 190
Јаглехидрати 47 g
Протеини во остатоци
Масти во остатоци

Состојки: 100% Maltodekstrin

Пакување:

 

1000 g

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024