Цена

45ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Proseries Training Candy, 39 g

Најдобрата бонбона за обнова после тренинг!

Компактни бонбони од гроздов шеќер кој претставуваат брз и квалитетен извор на телесна енергија и обнова. Поради неговиот висок глихемиски индекс екстрмно брзо се апсорбира.

Зошто да конзумирате јаглехидрати после тренинг?

Многу спортисти и активни рекреативци користат брзи јаглехидрати во нивниот postworkout шејк. Главната причина за тоа е бидејки едноставните јаглехидрати брзо го обновуваат нивото на глукоза после тренинг и активираат лачење на инсулин. Тоа значи дека после тренинг нема да имате воспаленија во мускулите, ќе ви биде обновена енергијата што значи дека ќе имате продуктивен ден и по завршувањето на тренингот и нема да бидете омалаксани и уморни, а дополнително ќе изградите мускулатура бидејки инсулинот кој го активираат е најдобар анаболички хормон.

Извор на енергија во облик на бонбони!

Користењето на декстроза за вас ќе значи обновена енергија и сила, намалено воспаление и умор и квалитетна изградба на мускулатура благодарение на инсулинот. Дополнително можат да го користат и луѓе кое имаат намалено ниво на шеќер во крвта  како брза и лесна обнова истото. Дополнително декстрозата не содржи масти и може да биде користена и од луѓе кои се на редуцирана исхрана или имаат проблеми со зголемено ниво на масти.

Состојки(Составот се однесува на вкусот лимон): Декстроза (90 %), регулатор на киселост (лимонска киселина), арома на лимон, агенти за против згуснување  (магнезиум соли на масни киселини),Л-Аскорбинска киселина, емулгатор (моно и диглицеролни масни киселини), билна маст (целосно хидрогенизирано палмино масло).

Користете 3 - 4 дневно!

Напомена: Продуктот не е наменет за деца до тригодишна возраст

Состав:

 

Na 100 g

9,18 g

Енергија

1553 kJ / 365 kcal

142,82 kJ / 33,65 kcal

Масти

< 0,5 g

< 0,5 g

- од кои заситени

0,3 g

0,02 g

Јаглехидрати

90 g

8,24 g

- од кои шеќери

90 g

8,24 g

Протеини

0 g

0 g

Сол

0,01 g

0 g

Витамин Ц

38 mg

3,53 mg

Пакување:

39 g

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024