Цена

1.230ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена
Liquid Magnesium, 1000 ml
  • 250 mg магнезиум по порција!
  • Подобрен со 120 мг витамин Ц!
  • 40 порции по шише!

Оваа формула содржи 250 мг магнезиум појачани со 120 мг витамин Ц. 

Упатство за употреба:

Консумирајте 25 мл на ден само пред спиење. Добро протресете пред употреба.

Напомена: Течноста е засладена. При консумирањето течни производи лесно може да дојде до предозирање па затоа е неопходно да се обрне внимание на правилна употреба на мерници. Да не се надминува препорачаната доза! Користете го овој производ во комбинација со храна, како дел од здравата и балансирана исхрана, а не како замена за оброк.

 Состав:

Сервирање: 25 мл

Сервирање по пакување: 40

Количина по сервирање На 100 мл На 25 мл (сервирање) *RDA%
Енергија 293kJ/68kcal 73kJ/17kcal  † 
Протеини 0.2гр <0.1гр  † 
Јаглехидрати 10.1гр 2.5гр  † 
Масти <0.1гр <0.1гр  †
Витамин Ц 480мг 120мг 150%
Магнезиум 1000мг 250мг 67%
*RDA% Препорачана дневна доза      

Информации за алергени: Производот не содржи алергени потребни за добивање етикета која потврдува дека се е во согласност со Директивата на Европската комисија 2000/13/ЕЗ во тековната верзија.

Состојки: Состојки: вода, сок од портокал (од концентрат), фруктоза, магнезиум цитрат, закиселувач (млечна киселина), витамин Ц, конзерванси (калиум сорбат), вкус, засладувачи (натриум цикламат, сахарин натриум).

Пакување: 1000 ml

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024