Цена

295ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Doc Magnesium.

Магнезиумот е клучен минерал што му е потребен на човечкотот тело за одржување на целокупното здравје. Магнезиумот допринесува за нормално функционирање на нервниот систем и за здрави коски.

Магнезиумот е еден од оние есенцијални минерали кои помагаат во апсорпцијата на калциум од страна на човечкото тело и игра голема улога во создавањето и зајакнувањето на коските и забите. Една таблета комплетно за здравје и убавина. Покрај тоа, тој игра улога во повеќе од 300 ензимски реакции во телото, вклучувајќи го и распаѓањето на храната, синтезата на масни протеини и киселини и трансферот на нервните импулси.

Doc Magnesium

Меѓу другото Магнезиумот помага во:

§     Придонесува за намалување на замор и замор

§    Придонесува за нормална психолошка функција

§    Придонесува за одржување на нормални коски

§    Придонесува за одржување на нормални заби

§    Магнезиумот има улога во процесот на клеточната поделба

§    Придонесува за нормален метаболизам

§    Придонесува за нормално формирање на сврзното ткиво

§    Придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес

§  Го олеснува запекот.

§  Ги олеснува симптомите при мигрена и главоболки.

§  Го подобрува здравјето на срцето.

§  Го олеснува пременструалниот синдром.

§  Ја олеснува анксиозноста.

§  Помага во производството на колаген.

§  Антиинфламаторни (антивоспалително) дејство.

§  Ги зголемува нивоата на енергија.

§  Стимулира апсорпција на минерали

Состојки

Количество во сервирање 2 таблети

%ПДВ*

 
 

Магнезиум (како хидроксид, оксид, цитрат и карбонат)

300 mg

80%

 

 

Дозирање

Една или две таблети дневно по јадење или како што ќе Ви препорача лекар.

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоци во исхраната не служат како замена за добро избалансираната исхрана. Овој производ не е наменет за превенција, терапија или лекување на човечки болести. Консултирајте се со вашиот лекар доколку сте бремени, користите лекови или имате здравствени проблеми. Да се ​​складира подалеку од деца во суво опкружување и на собна температура (максимум 25 °C)

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024