Цена

430ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Doc Vitamin D3 1000 IU– 60 таблети додаток во исхраната кој содржи витамин Д3, за силни коски и јак имунолошки систем. Храна за посебни медицински намени - Диететски производ

  • Количина: 60 таблети
  • Без шеќер, сол и скроб

Витаминот Д3 е познат и како витамин на сонцето, бидејќи нашето тело може да го синтетизира со разумно изложување на сонце. Сепак, често се забележува дека значителен дел од популацијата има намалено ниво на витамин Д, со што употребата на додатоци може да биде корисна за организмот.

Doc Vitamin D3 1000 IU– 60 таблети додаток во исхраната кој содржи витамин Д3, за силни коски и јак имунолошки систем. Храна за посебни медицински намени - Диететски производ. 

Витаминот Д придонесува за:

  • Одржување здрави коски.
  • Нормална мускулна функција.
  • Нормална функција на имунолошкиот систем.
  • За регулирање на исхраната кај лица со остеопенија, остеопороза, автоимуни, кардиоваскуларни, малигни заболувања и други состојби и болести во кои е неопходна замена на витамин Д.
  • Витаминот Д го намалува ризикот од фрактури, ја подобрува невромускулната функција и може да го намали ризикот од пад кај мажи и жени на возраст од 60 години и постари. Паѓањето е фактор на ризик за фрактури.

Дозирање: Една таблета дневно по јадење или како што ќе Ви препорача лекар.

Нутритивна вредност

Во 100 g

Во сервирање 1таблета

Енергија

70 kcal (276 kJ)

0,6 kcal (2,2 kJ)

Вкупно масти

<0,1 g

<0,1 g

Од кои: заситени масти

0 g

0 g

Јаглехидрати

<0,1 g

0 g

Од кои шеќери

0 g

0 g

Диетални влакна

24 g

0,27 g

Протеини

0 g

0 g

Натриум

<0,1 g

<0,1 g

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024