Цена

590ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

JAMIESON VITAMIN C 500 mg + D3 500 IU е во облик на таблети за џвакање со природен вкус на морело цреша кои придонесуваат за правилно функционирање на имунолошкиот систем, придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста, за правилно функционирање на нервниот систем и нормална психолошка функција, за правилно функционирање на крвните садови, за оптимален раст на коскениот колаген, ‘рскавицата и непцата, ги штити клетките од оксидативниот стрес и ја зголемува апсорпцијата на железото, игра улога во процесот на делба на клетките, за одржување на здрави коски и заби, за одржување на нормална мускулна функција.

Една таблета содржи 500 мг витамин Ц и 500 интернационални единици витамин Д3. 

JAMIESON VITAMIN C 500 mg + D3 500 IU, кај деца на возраст од 4 до 8 години, се дава по една таблета дневно, додека кај деца постари од 9 години, адолесценти и возрасни, препорачан дневен внес е 1 до 2 таблети.

Пакувањето содржи 75 таблети за џвакање.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024