Цена

525ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

JAMIESON COD LIVER OIL WITH VITAMIN A+D3 е производ кој содржи масло од црн дроб на бакалар (Gadus morhua), витамин А (палмитат) и витамин Д3 (холекалциферол).

Витаминот А придонесува за одржување на здрави мукозни мембрани и кожа, за одржување на добар вид и за правилно функционирање на имунолошкиот систем. Витаминот Д придонесува за правилна апсорпција и искористување на калциум и фосфор, за здрав раст, одржување на здрави коски и заби и за правилно функционирање на имунолошкиот систем.

ДХА придонесува за нормална функција на мозокот и за одржување нормален вид.

ДХА и ЕПА придонесуваат за одржување на нормален крвен притисок, за одржување на нормално ниво на триглицериди во крвта и за нормална функција на срцето.

Формулацијата е создадена исклучиво од природни извори и е фармацевтски тестирана. Производот се произведува со 360 контролни точки и тестови за да се обезбеди негова целосна следливост, безбедност и чистота.

Состав:

1 мека капсула содржи:

Рибино масло од црн дроб на бакалар (Gadus morhua)…………………300 mg

кое обезбедува 57 mg омега-3 масни киселини:

Еикосапентаеноична киселина (EПA)…………………….27 mg

Докосахексаеноична киселина (ДХА)…………………….30 mg

Витамин А………………………….375 mcg/ 1250 IU

(палмитат)

Витамин Д…………………………..10 mcg/ 400 IU

(добиен од холекалциферол и рибино масло од црн дроб на бакалар)

Останати компоненти: желатин, масло од соја, глицерин.

 

Начин на употреба – возрасни:

Земете 1 мека капсула два пати во тек на едно деноноќие.

Пакување:

Пакување со 100 меки капсули

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024