Цена

610ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Додаток во исхраната со MSM(Methylsulfonylmethane) и витамин Ц кој придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на 'рскавицата, зглобовите и коските.

  • Количина: 60 таблети
  • Погоден за вегани
  • Не содржи глутен, лактоза, гликоза, сол

MSM (Methylsulfonylmethane) органско соединение на сулфур и една од најчестите супстанции што се наоѓаат во организмот и е градежен блок за коските и зглобовите. MSM (Methylsulfonylmethane) обезбедува сулфур кој е потребен за многу различни основни функции во телото. Тој игра важна улога во производството на глукозамин, кој е важен за коските и зглобовите. Глукозамин е природно присутен во коските и 'рскавицата и се смета за градежен блок за зглобовите и' рскавицата.

MSM (Methylsulfonylmethane) во мали количини природно може да се најде во одредени видови на храна - кравјо млеко, некои видови месо, морски плодови, овошје и зеленчук и слично. MSM содржи сулфур, хемиски елемент за кој се знае дека игра улога во многу биолошки процеси. Соединенијата на сулфур ги има во сите клетки на телото и се неопходни за живот. MSM помага да се создадат хемиски врски неопходни за формирање и одржување на бројни различни видови на структурни ткива на човечкото тело, вклучувајќи ги и сврзните ткива, како што се артикуларната ‘рскавица и кожата.

Витаминот Ц учествува во нормалната функција на имунолошкиот систем, како и во производството на енергија во организмоти има високо антиоксидативно дејство.

MSM (Methylsulfonylmethane) придонесува за :

  • Нормална функција на 'рскавицата, зглобовите и коските.
  • Нормално производство на колаген, кератин и еластин.
  • Подобрена флексибилност на зглобовите, ткивата и крвните садови.
  • Помага во олеснување на болка во зглобовите и помага во регенерација на зглобовите.
  • Го забрзува процесот на мускулно опоравување и ги намалува симптомите на воспаление на мускулите.
  • Помага во заштита на клетките од оксидативен стрес (антиоксидативно дејство).

Дозирање1 таблета дневно по јадење или како што ќе Ви препорача лекар.

Состојки

Во сервирање (1 таблета)

%ПДВ*

Витамин Ц (како аскорбинска киселина)

80 mg

100%

Метилсулфонил метан (MСM)

500 mg

**

*%ПДВ – Препорачана дневна доза

** - дневна доза не е одредена

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024