Цена

1.890ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Creatine Powder, 317г

  • Микронизиран со неверојатна растворливост
  • Без вкус
  • Без адитиви

Чистиот креатин монохидрат е безвкусен, бел кристален прав. Се наоѓа во голем број намирници посебно во црвеното месо каде има најголема концентрација.  АТП е енергетски носител во мускулите кој овозможува контракција и генерира сила.

Поголем дел од луѓето чувствуваат дури и драматични резултати со само 7-10 дена користење. Впечатливи се зголемената сила и издржливост, а резултатите варираат од една до друга личност. Креатинот треба да се зема заедно со балансирана исхранаи програма на вежбање. Ефект се постигнува со користење на 3гр креатин дневно.

Не е неопходно креатинот да се користи циклички. Креатинот е природно соединение кое телото секој ден го произведува преку филтрација во бубрезите.

Не произведува токсични пропратни ефекти. Кај луѓе со здрави бубрези веројатноста за токсичност е многу мала дури и доколку се работи за количини од 15-20грама дневно. Во секој случај доколку користите креатин важно е да се пијат минимум 8 -10 чаши вода дневно.

Употреба:

Натопете 2/3 од чајна лажица во вода или сок со количина од ( 250-350 мл). Благотворни дејства се среќаваат и кај дневен внес од 3гр креатин дневно.

Креатинот не смеаат да го користат трудници, доилки и лица помлади од 16 години.

Креатинот може да доведе до зголемување на телесната маса поради насобирање на вода во мускулите

Препорачаата дневна доза не смее да се надминува, Суплементите не претставуваат замена за здрава и балансирана исхран и начин на живот.

Состав:

Состојки во препорачана дневна доза: 1/2 дозерка = 1,8 g
Креатин монохидрат 1,7 g
Креатин 1,5 g

Состојки: Креатин монохидрат.

Може да содржи млеко, соја, глутен, јајца, јаткасти плодови и кикирики во трагови.

Пакување:

317 г

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024