Цена

1.590ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Me F1rst Elite Creapure Creatine 250 gr Unflavoured – Ми Фирст Елит Креапјур Креатин без вкус во пакување од 250 гр

3000 мг Креатин Монохидрат /  E додаток воисхрана. Направено со ®Creapure технологија / Премиум Квалитет / Најчистата форма на креатин / Пред, за време на или после тренинг / Без бои, презервативи, засладувачи / Клинички тестиран / Направено во ЕУ / 83 сервирања / Додаток во исхрана / Наравен за подобри резултати !! / ®Creapure е брендирана верзија на чист креатин, кој е наекстензивно тестирана форма на креатин и е докажана дека е безбедна и ефективна. Кога копувате ®Creapure суплемент можете да бидете сигурни дека го користите најдоброто и најдоверливот кое пазарот може да го понуди. Креатинот ги зголемува физичките перформанси при последователни рафали на краткортајна, интензивна вежба. Бенефитот се појавува со користење на  3 гр дневно што е исто така и препорачаната дневна доза. / Квалитет на кој можете да се потпрете / Без адитиви / Без глутен / Без ГМО

Нутритивни вредности

3 гр *RI

100 гр

Едно сервирање 3 гр

Сервирања во пакување 83

Енергија

51 kJ / 12 kcal (1%)

1700 kJ / 400 kcal

®Creapure (креатин монохидрат)

3 гр

100 гр

*Референтен внес за просечна возрасна личност (8400 kJ / 2000 kcal)

Состојки: ®Creapure (креатин** монохидрат)

Информации за алергени: Произведен во објект кој обработува производи кои содржат млеко, соја, овес, пченица, јајца, целер, сулфити, риби. Ракови и ореви.

Начин на употреба: Додадете 1 дозерка (3 гр) прав во 200 мл вода или вашиот омилен пијалок во шејкер и конзумирајте еднаш дневно 30 минути пред тренинг или непосредно по негово завршување

Важно: Додатоците во исхрана не се замена за здрава и балнсирана исхрана и активен начин на живот. Да се чува вон дофат на деца. Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза.** Креатинот не смеат да го користат бремени жени и доилки и лица под 16 години. Конзумирате може да доведе до зголемување на телесна маса преку акумулација на вода во мускулите.  Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место, далеку од директна сончева светлина, на температура по 25 степени. Најдобро пред крај/ Сериски и ЛОТ број: видете на оригиналното пакување 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024