Цена

1.290ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

 

MeF1rst Creatine Monohydrate 250 gr Unflavoured – Ми Фирст креатин монохидрат во пакување од 250 гр без вкус

83 сервирања / Додаток во исхрана

Фирст стандард за квалитет / Пред | За време | После тренинг / 3 гр креатин монохидрат на сервирање / Микронизиран креатин монохидрат

Без бои, презервативи,засладувачи / Клинички тестиран / Произведено во ЕУ / Без Глутен / Без ГМОКреатин Монохидрат / Направен за подобри резултати / Без разлика на тоа каде ги поставувате вашите цели: во теретана, на лента, надворешна активност или активност на терен, за добар тренинг и активност  потребно ви е креатин монохидрат.  Креатинот монохират е дизајниран од страна на спортистите и одобрено од страна на нутриционистите  за подобрување на секој тренинг и активност.Креатинот ги зголемува физичките перформанси при последователни рафали на краткортајна, интензивна вежба.  Бенефитот се појавува со користење на  3 гр дневно што е исто така и препорачаната дневна доза. 

Квалитет на кој можете да се потпрете.

Креатин монохидрат во прав, додаток во исхрана.

Состојки во препорачана дневна доза / Сервирање (3 гр) / Сервирања во пакување 83

3 гр

100 гр

Енергија

51 kJ / 2 kcal (1 %)

1 700 kJ / 400 kcal

Креатин монохидрат

3 гр

100 гр

*Препорачан референтен внес за просечна возрасна личност (8400 kJ / 2000 kcal)

Состојки: Креатин** Монохидрат

Информации за алергени: Произведен во објект кој ги обработува производите што содржат млеко, соја, овес, пченица, јајца, целер, сулфити, риби, ракови и ореви. Начин на употреба: Додадете 1 дозерка (3 гр) прав во 200 мл вода или вашиот омилен пијалок во шејкер и конзумирајте еднаш дневно 30 минути пред тренинг или непосредно по негово завршување.. Важно: Додатоците во исхрана не се замена за здрава и балнсирана исхрана и активен начин на живот. Да се чува вон дофат на деца. Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза.** Креатинот не смеат да го користат бремени жени и доилки и лица под 16 години. Конзумирате може да доведе до зголемување на телесна маса преку акумулација на вода во мускулите.  Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место, далеку од директна сончева светлина, на температура по 25 степени. Најдобро пред крај/ Сериски и ЛОТ број: видете на оригиналното пакување Производител: Произведено во ЕУ за Polleo Adria D.O.O, Samoborska cesta 134, 1090, Загреб, Хрватска.

Земја на потекло: ЕУ Одговорен за МК: Ахема ДОО, Загребска 28б, 1000 Скопје www.polleosport.mk

 

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024