Цена

650ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Cocoa Nibs, Organic, 250 g

100% органски какао зрна познати како најздрав и најприроден лек во облик на чоколадо !!

Органските какао зрна не се термички обработени и како такви ги задржуваат сите нутритивни состјки во максимална количина. Прироно се богати со магнезиум, железо, цинк и влакна. Еден од најмоќните антиоксиданси во природата на кој се темелат сите чколадни производи.

Од витамините доминира витаминот Ц, кој е добро познат по своите антиоксидансни својства и влијание на имнуитето. Какао зрната користени во секојдневната исхрана нудат многу бенефити 

 Идеални како меѓуоброк или како дел од вашите оброци и слатки.

 

Употреба:

Додадете една чајна лажица во оброци, смути или грицкајте во сирова форма.

Додатоците во исхрана не се замена за здрава и балансирана исхрана и активен начин на живот

Состав:

Нутиртивни вредности

100 g

Енергија

2499 kJ / 604 kcal

Масти

50,3 g

-од кои заситени

34,2 g

Јаглехирати

18,2 g

-од кои шеќери

1,0 g

Влакна

13,4 g

Протеини

13 g

Сол

175 mg

Минерали

 

Калциум

107 mg

Калиум

366 mg

Железо

3,6 mg

Магнезиум

366 mg

Состојки: 100 % органски какао зрна (сирови).

Пакување:

250 g

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024