Цена

570ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Maca Powder, Organic, 250 g

Благодарение на новите трендови, маката станува се повеќе популарна. Исклучително богата со нутриенти како витамин Ц, бакар и железо маката на Numbers are Good наоѓа примена во секое смути, оброк или енергетско колаче.

Маката е популарна кај спортисти и рекреативци кои водат здрав и активен живот.  Со потекло од Перу, нашата мака е органска и природна и како таква претставува моќен антиоксиданс.

Витаминот Ц придонесува за нормален енергетски метаболизам

Употреба:

Додатете 1 лажица прав дневно во сок, смути, салата, овесни каши, јогурт или мусли. 

Додатоците во исхрана не се замена за здрава и балансирана исхрана и активен начин на живот.

Состав:

Нутритивни вредности на

100 g

Енергетска вредност

1326 kJ / 314 kcal

Масти

2,2 g

-од кои заситени

0,9 g

Јаглехидрати

59 g

-од кои шеќери

29,5 g

Протеини

10,2 g

Сол

0,005 g

Витамини

 

Витамин Б2

390 mcg

Витмаин Б6

1140 mcg

Витамин Ц

286 mg

Минерали

 

Калциум

2050 mg

Бакар

150 mg

Железо

16,6 mg

Калиум 

3,8 mg

Цинк

5,9 mg

Состојки: 100 % органска мака во прав

Пакување:

250 g

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024