Цена

870ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Gold Ashwagandha, 60 капсули

Една од најценетите ајурведски билки!

 

Ашваганда, позната и како „индиски женшен“, е грмушкаво растение со овални лисја и жолти цветови, а црвениот плод што го носи има големина на суво грозје. Потекнува од сушниот регион на Индија, а може да се најде и во Северна Африка и на Блискиот исток. Денес се одгледува во области со претежно блага клима, вклучително и Северна Америка.

 

Прекрасно растение на античка Индија

 

Поради своите моќни својства, за кои традиционално се верува дека ги имаат, ашвагандата се користи во Индија илјадници години, но неодамна стана светски позната. Буквален превод на неговото име, исто така, ни кажува за неговата традиционална употреба. Имено, зборот „ашваганда“ буквално значи „мирис на коњ“ - покрај свежото растение има и благ мирис на коњ, Ајурведата верува дека на лицето што го пие, тоа му дава „јачина на коњот“

 

 

Користење на:

Земете 2 капсули дневно со оброк.

 

Забелешка: Додаток во исхраната не е замена или замена за урамнотежена исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца. Предупредување: Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози. Додатокот во исхраната е наменет само за возрасни. Луѓето кои земаат лекови треба да се консултираат со лекар пред да го земат. Не се препорачува за луѓе со болест на тироидната жлезда, дијабетес и оштетување на кардиоваскуларниот систем, бремени жени и доилки и деца.

Состав:

Состојки во препорачаната дневна доза:                         1капсула             2капсули

Екстракт од органска ашваганда KSM-66®                        300мг                  600мг

од кои витанолиди                                                                       15мг                    30мг

Состојки: Органски екстракт од ашваганда (Withania somnifera, корен) KSM-66® стандардизиран на 5% витанолид, засилувач на волумен (микрокристална целулоза), средство против печење (магнезиум стеарат), школка од капсула (хидроксипропил метил целулоза).

 

Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С.

 

Произведено во ЕУ за: Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Croatia

 

Земја на потекло: ЕУ

 

Пакување:

60 капсули

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024