Цена

2.440ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Casein Protein, 908 g

QNT Casein е мешавина од мицеларен казин и казлциев казеинат. Оваа формула доведува протеин со одличен аминокиселински профил вклучувајки и голем удел на BCAA. Мешавината овозможува поквалитетно и ефикасно метаболизирање и ја овозможува раст и обнова на мускулната маса. Идеален е како протеински оброк или протеински внес пред спиење.

  • Спороотпуштачки протеин
  • Без додадени шеќери
  • Висок удел на BCAA

Употреба:

Промешајте 1 сервирање (cca 20 g) во 250мл вода или млеко меѓу оброци и пред спиење

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхрана не се замена за балансирана исхрана и активен начин на живот.

Состав:

Нутритивна вредност На сервирање (20 g) На 100 g
Енергетска вредност 73 kcal / 310 kJ 365 kcal / 1548 kJ
Протеини 16,64 g 83,21 g
Јаглехидрати 0,53 g 2,64 g
- од кои шеќери 0,20 g 0,99 g
Вкупно масти 0,54 g 2,72 g
- од кои заситени 0,38 g 1,88 g
Сол 0,09 g 0,46 g
Л-Леуцин (BCAA) 956 mg 4780 mg
Л-Валин (BCAA) 654 mg 3270 mg
Л-Изолеуцин (BCAA) 514 mg 2570 mg


Состојки:
 млечни протеини [калциев казеинат (содржи млеко), мицеларен казеин (содржи млеко)], обезмастено какао во прав 8%, арома, засладувач: E955 (сукралоза)).

Информации за алергени: Содржи млеко.

Пакување:

908 g

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024